PM: Res Publica toetus pole aastaga üle viie protsendi tõusnud

14. veebruar 2006, 07:55

Res Publica reiting on aasta aega püsinud viie ja kolme toetusprotsendi vahel ehk erakond heitleb valimiskünnise ületamisega.

Kui kaks aastat tagasi võis Res Publica nautida valijate ligi 20-protsendist toetust, siis aasta eest alustas erakond populaarsusredelil kiiret kukkumist, kirjutab Postimees.

Postimehe tellitud Emori jaanuarikuu küsitlus näitas suurimale parlamendierakonnale taas kolme protsenti rahva toetust.

«Aasta on veel alguses ja poliitikahooaeg alles hakkab tuure koguma, sestap pole muretsemiseks põhjust,» leidis partei meediajuht Riina Vändre. «Avaliku arvamuse küsitlused on näidanud madalat seisu juba pikka aega, sellest me ei heitu. Ka mitmed poliitikakommentaatorid on öelnud, et arvamusküsitlused ei peegelda meie tegelikku seisu.»

Küsitlus tehti 744 valimisealise kodaniku seas 11. jaanuarist 1. veebruarini ja toetust mõõdeti küsimusega: «Kui homme toimuksid Riigikogu valimised ja sinna kandideeriksid toodud erakonnad, siis kelle poolt te hääletaksite?» Erakonna nimede juurde nende liidrite nimesid ei lisatud.

Res Publica lohutab end kohalikelt valimistelt saadud tulemusega, kus neile andis oma hääle 8,5 protsenti valijatest. «Töötame sellel baasil edasi,» ütles Vändre.

Suurima toetajaskonnaga on jätkuvalt Keskerakond, kelle toetus on läbi eelmise suve ja sügise jäänud 22 protsendi lähedusse.

Reformierakonda toetas jaanuaris 16 protsenti valimisealistest kodanikest. Populaarsuselt kolmanda erakonna positsiooni on endale kindlustanud Isamaaliit, teenides jaanuaris 11 protsendi valijate toetuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing