SLÕL: Keskkonnaministeeriumi rahvaliitlastest juht üüris ruume omadele

14. veebruar 2006, 08:07

Keskkonnaministeeriumi allasutuse asedirektor rikkus seadust, sõlmides mitme aasta jooksul avaliku enampakkumiseta rendilepinguid.

Tallinna kesklinnas Rävala puiestee 8 majas renditi ruume oma partei – Rahvaliidu – liikmetele, aga ka Edgar Savisaare firmale, kirjutab SL Õhtuleht.

Riigivaraseaduse järgi pidanuks ruumide rentimiseks korraldatama avalik enampakkumine. Ka eksis Info- ja Tehnokeskuse (ITK) asedirektor, Rahvaliidu liige Jossif Eidelkind seadusesätte vastu sellega, et ei küsinud teistelt riigiasutustelt ruumide vajalikkuse kohta, kui need firmade kätte andis.

Keskkonnaministeeriumi järelevalvemenetlus näitas, et rendilepingute sõlmimisega on rikutud riigivara seadust ja rendileandmise protseduure, ütleb ministeeriumi sisekommunikatsiooni nõunik Merike Teder.

Eidelkindi asemel määrati distsiplinaarkaristus asutuse direktorile Leo Saarele. Keskkonnaministeeriumist öeldi, et avalik enampakkumine tehti vaid kahe ruumi rendileandmisel, ehkki seaduse järgi oleks seda pidanud tegema iga kord.

Näiteks on ITK andnud ruumid rendile Eesti Kalurite Liidule, mille eesotsas on Rahvaliidu liikmed Andres Varik ja Juhan Pihelbu. Ruutmeetri eest maksab Kalurite Liit 119 krooni.

Mullu mais on tähtajatu rendileping sõlmitud Eestimaa Rahvaliidu vene ühendusega, eesotsas parteilaste Rodion Denissovi ja Vitali Faktuliniga. Ühenduse käsutuses on 34 ruutmeetrit pinda, ruutmeetri hind on 126 krooni.

Tähtajatu leping on sõlmitud ka Edgar Savisaare ja tema poja Erki firmaga Fixor Holding OÜ. Ligi 11ruutmeetrise toa eest maksab firma kuurenti ligi 1300 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing