Uued plaanitavad korterelamud ei langeta Tallinnas kinnisvara hindu

14. veebruar 2006, 16:33

Tallinnasse Tondile ja Vana-Mustamäele kavandatakse korterelamuid, mille tulemusel tekib küll mitusada uut korterit, ent kinnisvara hindade langetamiseks neist ei piisa.
Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektori Jaanus Lauguse sõnul hakkab uus projekt Tallinnas kinnisvarahindu mõjutama vaid juhul, kui ühte linnaossa rajatavate korterite maht ületab korraga 1000 ühikut. Nii mahukaid projekte ta aga praegu tulemas ei näe.
Pärnu maanteele Saku, Türi ja Juurdeveo tänavaga piirnevasse kvartalisse on planeeritud kuni 120 uut korterit ning Mustamäele Mäepealse tänavasse on oodata kuni 600 uue korteri rajamist.
„Hetkel tundub, et hinnatõus uusarenduste osas on pigem jätkuv, kuna uute detailplaneeringute kinnitamine Tallinnas on ülimalt aeganõudev ning bürokraatlik protsess,” märkis kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Laugus.
Korterite hinna langemist ei prognoosi ka ERI Kinnisvara tegevjuht Mart Saa. „Korterite hind sõltub otseselt sellest, mitu projekti sellel aastal veel ehituse ja müügini jõuab,” arvas Saa ja lisas, et hindade tõusutempo on siiski aeglustumas.
Mustamäe detailplaneeringusse kuuluvate kinnistute omaniku ASi YIT Ehitus juhi Priit Sauki sõnul pikenevad hindade langemise asemel pigem müügiperioodid ja arendajad analüüsivad põhjalikumalt projektide käivitamise ajastatust.
Pärnu maantee detailplaneeringusse kuuluvate kinnistute 129c ja 129d omanikfirma ASi Kontek Int juht Tiit Raukas ütles, et enne kui turg küllastuma hakkab, saab veel küllalt uusi korterelamuid rajada.
Kinnisvaraspetsialist Lauguse sõnul valitseb Tallinnas uute kortermajade projektide osas lausa kriis ning enamik projekte on ette müüdud. „Kinnisvaraportaalides võimutsevad spekulandid, kes müüvad tehtud broneeringuid edasi,” lisas ta.
Pärnu maantee kinnistute 129b, 129c, 129d ja 131b detailplaneeringu järgi kerkib 1,3 hektari suurusele alale kaks kuni 7-korruselist korterelamut. Mustamäel asuvate Mäepealse kinnistute 10, 11 ja 13 detailplaneering näeb sealsele 6,8le hektarile ette üheksat 4-6korruselist elamut ja kolme 8-korruselist elumaja.
Tondi detailplaneeringu koostas AS K-Projekt ning selle algatamist taotles AS Kontek Int.
Mustamäe Mäepealse kinnistute detailplaneering valmis samuti ASis K-Projekt ning planeeringu algatamist taotles AS YIT Ehitus.
Pärast detailplaneeringute vastuvõtmist peab linn korraldama selle avaliku väljapaneku ning planeeringu saab kehtestada linnavolikogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing