Börsikommentaar: Kas Tallinkil on vesi ahjus?

16. veebruar 2006, 10:00

Tänased Äripäev ja Postimees kirjutavad, kuidas Tallinki suuromanikud ja juhid majandusministri juures toetust küsimas käisid, mida viimane lahkelt ka lubas.

Ajaleheartiklid rääkisid peamiselt maksusoodustustest, kuid eile teleuudistes rääkis minister Edgar Savisaar isegi võimalikust koolitus- ning muudest võimalikest abidest, mida riik Tallinkile anda võiks.

Seni agressiivselt laienenud ning ühe konkurendi, Silja Line’i, sisuliselt, Läänemere laevandusärist välja lülitanud Tallink riigilt küll mingit abi ei vaja. Tallink on võtnud suured riskid ning see on olnud omanike risk. Tallinki enda edu on näidanud, et riigi abi pole edukaks esinemiseks vaja ning kui naaberriigid on seda teinud, siis viitab see hoopis sellele, et riigi toetus on hoopis viga ning alandab ettevõtte konkurentsivõimet.

Tallinki jõuline lähenemine majandusministri kaudu riigile võib viidata hoopis sellele, et ettevõtte juhid ei suuda normaalses ärikeskkonnas edukalt tegutseda. Varem oli abiks SEB Ühispank. Nüüd kus Ain Hanschmidt enam pangajuht ei ole, on vaja otsida soodustuste saamiseks muid teid. Riik kõlbaks selleks väga hästi.

Kas Tallinkil on vesi ahjus?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing