Eesti Rahvusmeeskoori kontsert koos Itaalia veiniga

Kersti Inno 17. veebruar 2006, 00:00

Lumises põhjamaa talves mõjub kindlasti toonust tõstvalt itaalia muusika Itaalia veiniga - just seda pakub laupäeval kell 17 Estonia kontserdisaalis juubilar Ants Soots Eesti Rahvusmeeskooriga.

Viieteistkümne ühise aasta jooksul on Ants Soots koori rasketest aegadest viinud rahvusvaheliselt kõrgeima tunnustuse - Grammy auhinnani.

Eesti muusika kõrval on meeskoori kavas alati olnud erinevate rahvaste muusikat.

Itaalia koorikultuur on niivõrd sügav ja väärtuslik, et rahvusmeeskoorile on jätkunud põnevat valikut juba kolmandaks kavaks.

Programm on stiililiselt vaheldusrikas, laul liugleb läbi viie sajandi polüfooniameistritest Palestrinast ja Donatost tänapäeva.

Kaasaegsest itaalia muusikast on kavas lausa kaks esiettekannet - Giovanni Bonato pühendusteosed RAMile.

Itaalia heliloojaga tekkis loominguline kontakt seoses RAMi eelmise itaalia kavaga, mille salvestise kuulamine inspireeris heliloojat meie koorile spetsiaalselt kirjutama. Kõlatulemusest on helilooja niivõrd huvitatud, et sõidab seekord ise kohale.

Tema teose "Suur tunnustäht" ettekanne pakub lisaks kuulamiselamusele ka omamoodi vaatemängu, kuna koor paigutub saalis ümber publiku, laval on Aare Tammesalu tšelloga ja klaaside ansambel. Mängus pokaalidega tekitatakse ülikõrgeid helisid.

Vaheajal on pokaalides Itaalia vein ning mängumaale on kutsutud kogu publik.

Kava esimese poole religioossele tõsidusele vastandub pärast vaheaega itaalia loomuse teine pool tundelisuse, elurõõmu ja kirglikkusega.

Siin kõlab võitluslikku ja hümnilist muusikat nii kuulsatelt itaallastelt nagu Verdi ja Rossini, elegantsi Donatolt, armastuslüürikat ja mõnusaid itaalia rahvalaule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing