Kabaree on tagasi

Heidi Vihma 17. veebruar 2006, 00:00

Programmi juht, mänedžer, lavastaja, koreograaf ja kostüümikunstnik on Anneli Helila.

Vahelduvad kolm kava, põhijõuks kõigis Anneli Helila juhitud tantsutrupp Catherin & Boys, laulusolistidena vaheldumisi Tõnu Kilgas, Katrin Karisma ja Irina Haak. Merineitsi restorani poolt on kolmekäiguline õhtusöök koos klaasi vahuveiniga.

Etendust "Ritz" mängitakse vaheldumisi kahes variandis, õieti on üks etendus jagatud kaheks osaks ja neid mängitakse eri õhtutel. "Ritz" on Prantsuse menüümuusikali baasil loodud tantsuetendus, lavastajaks ja koreograafiks on Anneli Helila. See on lugu Pariisi kuulsast hotellist Ritz ja selle külalistest, solistideks on Tõnu Kilgas ja Katrin Karisma.

Irina Haak on peaosaline ja laulusolist programmis "Great Glamour", kus kuuleb igihaljast estraadiklassikat: "Just a Gigolo", "Yes, Sir", "Wonderful World" jt. Natuke Prantsuse teemat, natuke Ameerikat. Ja muidugi kuulus kankaan, seda näeb kõigis etendustes.

Õhtut aitab muusikaga täita Modern Foxist väljakasvanud Mellow Tunes, kahemehekoosseis, kes mängib nii õhtu sissejuhatuseks kui ka pärast koos lauljatar Inga Kaarega tantsuks.

Anneli Helila meenutab: "Kuulus Viru varietee pandi kinni 1994. aasta augustis. Olin viimane Viru varietee kunstiline juht. Ajaratas on käinud 12 aastat edasi ja me oleme samas kohas tagasi. Trupis on veel tüdrukuid, kes tantsisid ka siis. Aga praegune etendus ei ole varietee, see on kabaree." Ja selgitab varietee ja kabaree vahet: varietee ehk revüü on lavaetendus, kus tantsule ja laulule lisaks näeb ka illusioniste, žonglööre. Kabaree on laulu-tantsuprogramm restoranis, siin on oma koht ka õhtusöögil, tantsumuusikal. Pariisi kuulsad Lido ja Moulin Rouge on varieteed, Virus on kabaree, kus põhiline on laul ja tants.

Praegu on planeeritud etendusi teha märtsi lõpuni, siis vaadata, kuidas on läinud ja teha otsus edasise tegevuse kohta.

Seni on huvi olnud üle ootuste suur, külaliste hulgas on nii turiste kui ka kohalikke. Programm kestab kokku kolm tundi, kella kaheksast üheteistkümneni. Pilet maksab 550 krooni ja see sisaldab klaasi vahuveini ja õhtusööki. Kabareeõhtutel on Merineitsi menüü piiratud: valida on kahe eelroa ja kahe prae vahel, lisaks kook ja kohv või tee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing