Tartu maraton paneb võimed taas proovile

Mikk Jürjens 17. veebruar 2006, 00:00

Sel pühapäeval kõlab 36. Tehvandi spordikeskuses 36. Tartu maratoni stardipauk. Huvilistel on võistlustele võimalik registreeruda laupäeva õhtuni.

Viimaste aastate jooksul korraldajaid kimbutanud ilmastikuprobleemidest sel korral rääkida ei saa, lund on taevataat maha laotanud piisavalt ja temperatuurgi ei tohiks pühapäeval olla rohkem kui paar miinuskraadi.

"Ettevalmistused on kulgenud plaanipäraselt ja suuri probleeme pole," märgib Tartu maratoni üks peakorraldajatest Indrek Kelk. "Kristina Šmiguni läinud nädalavahetusel saavutatud kullasõit innustas paljusid, sest järgnenud öö jooksul registreerus interneti vahendusel rohkem kui sada huvilist."

Kokku oli nädala alguseks registreerunud 3764 osavõtjat, neist veidi üle kolme tuhande täispikale distantsile.

Kell üheksa pühapäeva hommikul asub niisiis ligi neli tuhat huvilist 63 kilomeetri pikkusele suusarajale, mis lõpeb Tartumaa tervisespordikeskuses pärast ränki sõidutunde.

Osalejaid on Lõuna-Eestisse sõitmas vähemalt 22 riigist, favoriidirollis asuvad sel korral teele kolmekordne Tartu maratoni võitja Raul Olle ja 2005. aastal FIS Marathon Cupil konkurendid selja taha jätnud Stanislav Rezac Tšehhist. 32aastane Rezac on Eestis käinud kolmel korral, kuid seni pole võita õnnestunud. Kaks nädalat tagasi oli ta esikohal Saksamaal König Ludwig Laufi ja läinud pühapäeval Austrias Koasalaufi maratonil.

Keskpäeval stardivad Arula teeristist mitusada osalejat lühemale, 31 kilomeetri pikkusele rajale. Ehkki sarnaselt põhidistantsi läbijatega lõpetatakse Tartumaa tervisespordikeskuses, ei ole tegemist võistlusega, paremusjärjestust ei selgitata, tulemus lõpuprotokollis avaldatakse tähestikulises järjestuses.

Rajal on väsinud sõitjatel end võimalik ergutada sooja tee, mustikasupi, spordijoogi, puljongi või kakaoga, samuti on saadaval leib, rosinakuklid, banaanid, rosinad ja sool.

Pealinlastel on võimalik Otepääle minna rongiga. Kell pool viis varahommikul Tallinnast Paluperale lahkuv rong alustab Elva raudteejaamast tagasisõitu õhtul kell 17.05, pilet maratonirongile maksab 200 krooni. Rongis on võimalik vajaduse korral lasta ka suuski määrida. Tartust saab Otepääle eribussidega, mis erinevatest paikadest Tehvandi spordikeskuse poole teele asuvad. Autoga minejatel on võimalik masin tasuta stardiparklasse Otepääle jätta, finišiparklas tuleb autojuhtidel lunastada 30 krooni, väikebussiga tulles 60 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing