Vana Baskini Teatris valmib menukomöödia "Pepsie"

Ülle Hallik 17. veebruar 2006, 00:00

Tuntud karastusjoogiga pole 22. veebruaril Salme kultuurikeskuses esietenduval komöödial palju pistmist, Pepsie n-ö kunstnikunime all toimetab laval hoopis abivalmis lõbutüdruk, kes püüab edule aidata andetut arhitekti. Lavastaja Eino Baskini sõnul pole valmiv komöödia liigitatav jantide hulka, tegemist on tõsiselt võetava näitemänguga.

Kui sisu paari lausega kokku võtta, siis läheb lugu lahti sellest, kui arhitekt Fran?ois (Tõnu Kilgas) leiab endale lohutuseks lõbuneiu. Lohutust läheb aga hädasti vaja, sest Fran?ois peab kaitsma oma projekti komisjoni ees, mida juhib suurärimees Hatch (Vello Janson). Konkursi võit toob kaasa edu, kuulsuse ja raha, kaotus viib aga viimse lootuse kunagi kuulsusetuse soost välja rabelda. Paraku näib kaotus vältimatu, sest arhitekt on andetu. Lootus tekib, kui kabareeneiu Pepsie osutub mitte ainult osavõtlikuks ja abivalmiks, vaid ka andekaks näitlejannaks...

"Eks ta üks hull tütarlaps ole, heas mõttes muidugi," iseloomustas oma tegelaskuju Pepsie't kehastav Marika Korolev. Esmapilgul on too neiu kindlasti ehmatav ja šokeeriv, kuid kui kordasaadetust hiljem kokkuvõtteid teha, selgub, et ta on teinud päris palju head. "Igavesti positiivne tegelane!"

Mõnigi teatrisõber mäletab ehk sama näidendi versiooni, mis tosin aastat tagasi Pärnu Endlas laval oli. Toona oli nimiosas Laine Mägi, kes rolli hulgale saalitäitele meeldejäävaks mängis. Seda on näinud ka tänane nimiosaline, kuid enda sõnul õnneks nii ammu, et meeles on vaid üksikud hetked ja katked. Nii ei ole tal ka põhjust karta, et tegelaskuju loomisel Lainet kopeerida võiks.

Põhjusi, miks Vana Baskini Teater just selle komöödia juurde jõudis, on teatrijuhi sõnul mitu. Esmalt on teater olukorras, kus suuri koosseise endale lubada pole võimalik. Viis tegelast on aga just paras trupp mobiilsele ja riigipoolse dotatsioonita teatrile, mis on palju ratastel ning peab arvestama iga sendiga. Teise põhjusena tõi Eino Baskin, et alati on hea leida näitleja, kelle peale lugu üles ehitada. Marika Korolev tundus aga selle rolli jaoks valmis olevat. Ka teise peaosalise Tõnu Kilgasega seovad lavastajat pikaajalised töösuhted ning teadmine, et selle paindliku näitleja peale võib kindel olla. Kui aga on hea materjal ja kaks peaosalist paigas, ongi mõttekas lavastama hakata.

1960. aastatel kirjutatud näidendi kohta lisas Baskin, et see on läbi aegade olnud paljude maailma teatrite repertuaaris ning pälvinud muude auhindade hulgas 1967. aastal parima komöödiana Tristan Bernardi preemia, maailma kõrgeima autasu selles vallas.

Jääb veel lisada, et lavakujunduse lõi Kustav-Agu Püüman ning et näitlejatest on veel mainimata ülejäänud kahes rollis kaastegevad Liina Tennosaar ja Toomas Tross.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing