Tartu Kaubamaja võib saada pool miljonit krooni trahvi

Annika Matson 20. veebruar 2006, 11:18

Tallinna Kaubamaja Tartu tütarkaubamaja ähvardab poole miljoni krooni suurune trahv.
SL Õhtuleht kirjutab, et Tartu kaubamaja jättis maja katuselt kõrvaldamata ventilatsioonikambrite seenekujulised moodustised, mis riivavad linnapildis silma.
Möödunud aasta sügisel lubas kaubamaja grupp linnale esitatud garantiikirjas likvideerida seened 12. veebruariks ja sai seetõttu 11. oktoobri korraldusega linnalt oma hoonele kasutusloa. Tähtaeg on nüüd möödas, aga ventilatsioonikambrite väljaviikude seened seisavad endiselt kaubamaja katusel.
Linnavalitsus algatas Tartu Kaubamaja Kinnisvara suhtes väärteomenetluse, kuna kaubamaja ehitamisel on omavoliliselt projekti rikutud.

'Trahvisumma sõltub väärteomenetluses kogutud tõenditest ja sellest, kas ja millal kaubamaja asub puudusi kõrvaldama,' ütles Tartu linnasekretär Jüri Mölder ja täpsustas, et trahv võib olla kuni 500 000 krooni.
Tema sõnul võttis kaubamaja ehitanud Skanska EMV linnavalitsusega ühendust ja palus seente kõrvaldamiseks ajapikendust. Seejärel tegi seda ka maja valdaja, kes nõudis lisaaega koguni 31. maini.
Kaubamaja Kinnisvara hinnangul on segaduses süüdi Skanska EMV, kes pole suutnud ventilatsioonikambrite väljaviike kõrvaldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing