Hotellid nõuavad konverentsikeskust

Koit Brinkmann 21. veebruar 2006, 00:00

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidust (EHRL) eelmisel nädalal Tallinna linnavalitsusele saadetud pöördumises soovitakse linna seisukohta konverentsiturismi tuleviku kohta.

Eelmisel aastal öeldi ära 17 rahvusvahelise konverentsi korraldamisest, mille osalejate arv jäi 700-3000 vahele. Kirjas soovitatakse linnal rajada konverentsikeskus Sakala keskuse või Tallinna Linnahalli territooriumile. Kui Tallinn otsustab konverentsikeskuse rajada, siis EHRL on valmis projektis osalema.

EHRLi tegevdirektori Donald Visnapuu sõnul on nende sooviks linnahalli ja Sakala keskuse arengule kaasa aidata. "Ainult konverentsikeskus ära ei elaks, juures peaks olema kultuurifunktsioon - teatrilava, banketisaal," lisas ta. "Probleem on selles, et pole viiesajakohalistest suuremaid konverentsisaale."

"Konverentsituristi tulekuga hakkab hargnema nn ämblikuvõrk - lisaks ööbimisele ja söömisele külastab turist vanalinna, sõidab taksoga," rääkis Visnapuu. On välja arvutatud, et keskmine konverentsiturist jätab konverentsi toimumise sihtkohta ligikaudu 35 000 krooni, lisas ta.

Ühe kirjale allakirjutanu, Reval Park Hotel & Casino tegevjuhi Anne Mallene sõnul on puudu just tuhande ja suurema kohaga konverentsisaalidest. Viiesajakohalised konverentsisaalid on Radisson SASil, Sokos Hotel Virul ning Olümpia hotellil. "Ideaalne oleks Sakala keskus oma asukoha poolest, nimetatud hotellid jäävad lähedale," lisas ta.

Mallene rääkis, et suvel toimub 2500 osavõtjaga ülemaailmne noortekonverents, mis jagati kuidagi hotellide vahel ära, kuid tulevikku silmas pidades ei ole see lahendus.

Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna konverentsiturismi peaspetsialisti Meeli Jaaksoo sõnul on konverentsituru arenguga tegeletud 2001. aastast. Oleme reklaaminud Tallinna ja on kahju, kui peame mainekatele rahvusvahelistele konverentsidele ära ütlema, lisas ta. Jaaksoo sõnul on konverentsiturist keskmisest jõukam ning intelligentsem, keda tasub siia meelitada.

Tallinn on avaldanud soovi toetada Infortari Tallink City ehitamisel. Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf on öelnud: "Väga kõrgelt hindame kava viia projekt ellu aktiivses koostöös kohaliku omavalitsusega."

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ei soovinud eile EHRLi pöördumist kommenteerida, viidates kirja läbivaatamisele ning seejärel seisukoha kujundamisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing