Piin ja piinlemine erinevatel kiirustel*

Henrik Aavik 22. veebruar 2006, 00:00

Nagu alati on piletid ammu välja müüdud ja korraldajad laiutavad käsi - nõutud ansambli graafikusse lisakontsert ei mahu. Välja on müüdud ka Riia ja Vilnius, rääkimata Skandinaavia pealinnadest, kus üheski ei kulunud piletite müügile rohkem kui loetud tunnid.

Tegelikult tuli isegi Eesti kontsert korraldajatele kergendusena, kuna Depeche Mode nõustus Baltimaad oma teele lülitama alles pea viimasel hetkel. Siiski on nad tuuritamist ka hiljem pikendanud ning algselt märtsis lõppema pidanud reis on praeguseks veninud juba augustisse.

Kus on defitsiit, seal leidub alati ka petupakkujaid. Saksamaal vahistati jaanuaris 29aastane mees, kes eBay vahendusel inimestele võltspileteid müüs. Õnneks ei ole Eestis midagi sellist veel avastatud. Küllap on kodumaine kontserdikülastaja juba mõnest möödunud aastate petuskeemist piisavalt haritud, et mitte naljalt õnge minna.

Kontserttuur "Touring the Angel" tutvustab Depeche Mode'i plaati "Playing the Angel". Võiks öelda, et kauaoodatud plaati, kuna vahepeal on olnud nelja-aastane paus stuudiotöös. See paus ei tähendanud muidugi, et oleks ainult puhatud. Kõigil meestel olid omad asjad lihtsalt ajada. Martin Gore ja Dave Gahan andsid välja sooloplaadid ja Fletch tegi oma plaadifirma. Eraprojektid seljataga, tuldi taas kokku. Depeche Mode'i plaat salvestati seekord rekordkiirusel - viie nädalaga saadi linti 11 lugu. Salvestati Santa Barbaras, Londonis ja New Yorgis. "Need kohad valisime ainult selle pärast, et nendes linnades elab meie bändi kolm liiget. Et kõik oleksid rahul," on Martin Gore'i seletus geograafiliselt laiale stuudiote valikule.

Soojendusbänd on neil kaasas oma - The Bravery. Depeche Mode'i Eesti fännklubi president Rando Peterson neist liiga vaimustuses ei ole: "Ilmselt plaadifirma uus lootustandev leid, üritatakse kuulsaks teha, enne kui plaat välja anda. Selline kitarripopi- ja rokipoolne bänd, mitte Depeche'i-laadne. Laulja jooksis ja hüppas küll palju - nägi ikka vaeva."

Nimelt käis Rando kontserti kuu aega tagasi juba Berliinis kuulamas-vaatamas ja jäi sellega ülimalt rahule. "Depeche Mode suudab veel üllatada küll. Väga hea kontsert. Senised taustalauljad on ära viidud ja mehed laulavad ise teineteisele tausta, näiteks Martinile laulis vahepeal Dave, üllatusi on veelgi, näiteks lavakujundus ja videoinstallatsioonid. Kui enne kontserti plaanisin veel hiljem kuhugi edasi afterparty'le minna, siis pärast kontserti ei olnud mingit sellist tuju ning siirdusin hotelli elamuse üle mõtisklema."

Depeche Mode'i uus singel tuleb välja umbes nädal enne Eesti kontserti.

* Martin Gore: "Paljud meie laulud räägivad asjadest, mis ei ole tüüpilised popteemad ja nii kirjutasimegi oma plaadi tagaküljele väikeses kirjas: Pain and suffering in various tempos. See lihtsalt ajas meid naerma ja paneb siiamaani muigama. Arvasime, et see on väärt kirjapanemist. Ma ei ole kunagi näinud meie muusikat liiga mustades toonides. Ma arvan, et meie lugudes on alati olemas lootus."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing