Ottis saab lahkumishüvitiseks 195 000 krooni

22. veebruar 2006, 14:05

Riigi Kinnisvara ASist (RKAS) omal soovil lahkuvad juhatuse liikmed saavad igaüks ligi 200 000 krooni hüvitist.

Vastavalt ametilepingule saavad RKASi juhid töölt ennetähtaegse lahkumise korral hüvitiseks kolme kuu palga. RKASi juhatuse esimehe Tiit Ottise kuupalk on 65 000 krooni ja seega saab ta 195 000 krooni hüvitist. Juhatuse liikmete Roman Kolosovi ja Heiki Puusaare palk on 60 000 krooni ja seega saavad mõlemad mehed 180 000 krooni hüvitist. Muid lisatasusid lisaks palgale RKASi juhatuse liikmetel ei ole.

RKASi nõukogu esimees, keskerakondlane Kalev Kallo ütles, et nõukogu võttis eilsel koosolekul otsuse vabastada Ottis, Kolosov ja Puusaar poolte kokkuleppel ametist vastu üksmeelselt.

Kuidas uued juhatuse liikmed leitakse, Kallo veel ei tea. 'Peame nõu ainuaktsionäriga,' ütles ta. RKASi omanik on Eesti riik.

'Võib-olla korraldame avaliku konkursi, võib-olla tekivad mõned kandidaadid,' lisas Kallo. Ühtegi konkreetset kandidaati juhatuse liikmete kohtadele Kallo kinnitusel veel ei ole.

Praegustele juhatuse liikmetele sai saatuslikuks Viru vangla ehitamise riigihanke läbikukkumine. Täna on RKAS otsustanud vangla ehitamise ja projekteerimise hanked eraldi teha ning välja kuulutanud läbirääkimistega pakkumismenetluse projekteerija leidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing