Tallinn müüb odavaid kesklinna kortereid

22. veebruar 2006, 14:44

Tallinna linnavalitsus esitab volikogule otsuse eelnõu, millega 8 endist sundüürnikku, kellest üks keskerakondlane, saab kesklinnas odavalt korteri osta.

Tallinna keskerakondlik linnavalitsus otsustas tänasel istungil, et saadab linnavolikogule kinnitamiseks seaduseelnõu, millega müüakse kaheksale endisele sundüürnikule 10 kesklinna korterit. Linn saab nimetatud korterite otsustuskorras müügi eest kokku veidi enam kui 82 000 krooni.

Otsusele lisab vürtsi tõsiasi, et üks õnnelikest korteriostjatest, Marju Kagovere, on ka aktiivne keskerakondlane, kellele on Nõmmel hulgaliselt maid tagastatud. Proua Kagovere saab linnalt osta südalinnas, Pärnu maantee ja Müürivahe tänava nurgal laiuvas majas asuva 107 ruutmeetrise korteri hinnaga 35 670 krooni.

Endine Pirita linnaosa vanem, reformierakondlane Triinu Rajasalu ütles, et tavalist sundüürnikku ei võetaks sellisel puhul linnas isegi mitte korterijärjekorda. „Kogemus Piritalt ütleb, et kui sundüürnikul on kasvõi nõukogude ajal soetatud suvilakrunt Mähel ja abikaasale kuuluv korter, siis järjekorda ei panda, kuna kodanik on majanduslikult kindlustatud,” rääkis Rajasalu oma kogemustest.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles, et ei teadnud Marju Kagovere kuulumisest Keskerakonda midagi. „Ei, see ei olnud mulle teada,” naeris Aas. „Usun, et paljud sundüürnikud on Keskerakonna liikmed.”
Küsimusele proua Kagoverele tagastatud maade kohta, vastas Aas, et selleks on ühtne regulatsioon, mis määrab ära, kes on sundüürnik ja kes ei ole. „Ei, mingit korruptsiooni siin kindlasti ei olnud,” naeris Aas järgmisegi küsimuse peale.

Kunstnikuna tuntud Marju Kagovere ütles täna, et kuulis meeldivast uudisest ajakirjanikult. „Mina ei teadnud sellest midagi,” ütles Kagovere ning lisas, et ei teagi, kuidas ta nimetatud korteri sai. „Kui Teie uurite mulle välja, kelle kaudu ma selle korteri sain, siis ma oleksin väga huvitatud sellest,” ütles Kagovere, kes kunstnikuna kannab Bormeistri nime. „Äkki Kunstnike Liit andis mulle selle korteri?”
Õigusvastaselt võõrandatud maade tagastamise kohta ütles viie lapse ema Kagovere, et need asjad on alles pooleli ning tema pole veel midagi saanud.

Eelnõu seletuskirjas öeldakse, et otsustuskorras müüakse kümme kesklinna korterit juhindudes eluruumide erastamise seadusest, linnavolikogu määrusega kinnitatud linnavara võõrandamise korrast ja arvestades asjaoluga, et tegemist on endiste sundüürnikega ning tulenevalt linnavalitsuse ettepanekust. Odavalt, ehk nn erastamishinnaga müüakse korterid seepärast, et tegemist on tagastatud eluruumide endiste elanikega, sundüürnikega.

Korterid koos selle juurde kuuluva mõttelise osaga maatükist saavad linnalt osta järgmised isikud:
Marju Kagovere, Pärnu mnt 6/Müürivahe tn 28, üldpind 107,1 m², hind 35 670 krooni.
Peep Pello, Herne tn 20/Magasini tn 18, üldpind 23,2 m², hind 2 640 krooni. Peep Pello peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 3 043 krooni;
Dmitry Aistov, C.R. Jakobsoni tn 7, üldpind 25,9 m², hind 2 880 krooni. Dmitry Aistov peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 2 802 krooni;
Katrin Rebane, Kauba tn 40, üldpind 39,3 m², hind 4 140 krooni. Katrin Rebane peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 1 126 krooni;
Gulsara Silm, Lubja tn 7, üldpind 19,6 m², hind 2 070 krooni. Gulsara Silm peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 1 550 krooni;
Jan Devjatko, Lubja tn 7, üldpind 20,3 m², hind 2130 krooni. Jan Devjatko peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 1 605 krooni;
Jan Devjatko, Lubja tn 7, üldpind 12,7 m², hind 1 320 krooni. Jan Devjatko peab tasuma täiendavalt Harju Maavalitsusele korteriomandi esemeks oleva maa ostuhinna 1 004 krooni;
Anu Vainomäe, Pikk tn 34/Olevimägi tn 3, üldpind 74,8 m², hind 19 290 krooni;
Anu Vainomäe, Pikk tn 34/Olevimägi tn 3, üldpind 12,3 m², hind 3 180 krooni;
Rein Lebbin, Uus-Sadama tn 13, üldpind 37,2 m², hind 9 270 krooni;

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing