Palga nii suur kvartaalne kasv on ka viimaste aastate rekord - vaid 2001. aasta III kvartalis (võrreldes 2000. aasta III kvartaliga) kasvas keskmine palk 12,9%.
Ettevõtete, asutuste ja organisatsioonide täis- ja osalise tööajaga töötajate keskmine brutotunnipalk kasvas 16%, 51 kroonini.
Statistikaameti hinnangul mõjutasid palgatõusu oluliselt aasta lõpus töötajatele makstud preemiad. Töötaja kohta makstud ebaregulaarsed preemiad tõusid IV kvartalis 2004. aasta IV kvartaliga võrreldes 25,5%.
2005. aasta IV kvartalis tõusis keskmine brutokuupalk 2004. aasta IV kvartaliga võrreldes kõige enam hotellide ja restoranide tegevusalal (24,3%) ning langes ainult kalapüügi tegevusalal (7,4%).
Brutotunnipalk tõusis kõigil põhitegevusaladel. Keskmine brutotunnipalk tõusis võrreldes 2004. aasta IV kvartaliga kõige enam hotellide ja restoranide tegevusalal (26,8%) ning kõige vähem kalapüügi tegevusalal (4,6%).
Keskmine brutopalk oli oktoobris 8277 krooni, novembris 8459 krooni ja detsembris 9294 krooni.
Brutopalga kiiret kasvu toetas 2005. aastal soodne majandusareng, sealhulgas ekspordi kasv, ja ka kiire siseturu areng, teatas rahandusministeerium.
Palgakasvule avaldas survet kvalifitseeritud tööjõu nappus mitmel tegevusalal ning maksuameti töö ümbrikupalkade vähendamisel.
Autor: ÄP
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Enimloetud
5
Investor ootaks madalamat hinda
6
Ka Villig avas oma padeliäri
Hetkel kuum
Investor ootaks madalamat hinda
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Tagasi Äripäeva esilehele