Palju õnne sünnipäevaks, Eesti Vabariik!

ÄP 23. veebruar 2006, 00:00

Kallis Eesti Vabariik, Äripäev soovib sulle palju õnne sünnipäevaks! Et sinu järgmised sünnipäevad oleksid veel toredamad kui tänavune, selleks siin sulle meie soovid järgmisteks aastateks.

Soovime, et sa ei peaks enam nägema kangelastegusid, mis nende sooritajatele au ei tee - ebaausat rikastumist oma sõbrameeste toetamisel pangaklientide rahaga, kohaliku võimu äraostmisel või arvutiprogrammide abil teabe varastamisel.

Soovime, et sulle antud abiraha leiaks tee ausate inimeste taskusse, mitte nende kätte, kes vaid isiklike huvide kaitsel oma positsiooni kurjasti tarvitavad.

Soovime, et sa ei peaks enam kunagi nägema Keskerakonda end K-kohukese viigilehega katmas.

Soovime, et sa ei peaks enam nägema nelja põllumajandusministrit reas istumas ja suhkrutrahvile väljastpoolt oma ringi süüdlasi otsimas, kui peeglisse vaatamine oleks kõige õigem abinõu.

Soovime, et sa ei peaks pealt vaatama, kuidas rahapuuduses vaevlevad kutsekoolid töötuid koolitavad, sest sinu parimad kasvandikud käivad ametioskusi õpetavatest haridusasutustest nende kehva maine tõttu kaarega mööda.

Soovime, et sinu ilusaim loss oleks tulevikus auväärt riigijuhtide ja mitte nende lastelaste joomaste sõprade päralt.

Soovime, et sa ei peaks enam nägema teenetemärkide odavmüüki ning et edaspidi saaksid sinu sünnipäeva puhul ordenid rinda vaid sinu ja mitte presidendi suurimad sõbrad.

Soovime, et sa enam kunagi ei peaks vaatama tõtt õhetavate keskkonna- ja siseministriga, kes ei tea, mis nende haldusalas toimub ja kes vastutavad tuhandete sinu pinnal talvituvate lindude õlise surma eest.

Soovime, et sinu pinnale kerkivad suured sümbolid nagu Eesti Rahva Muuseum või rahvuslik jalgpallistaadion teeksid au mitte ainult sinu saavutustele, vaid ka nende rajajate raamatupidamisele.

Soovime, et sa ei peaks enam pealt vaatama, kuidas maksuamet oma sõnu sööb, andes ettevõtjate tehingutele nende arupärimise peale selge hinnangu ja asudes neilt siis hiljem omaenda reegleid muutes ikkagi makse sisse kasseerima.

Soovime, et sa maksaksid oma rahaga koolitatud spetsialistidele nagu politseinikud, arstid ja õpetajad nende töö eest väärilist tasu, sest muidu jätavad nad sind ja meid maha.

Soovime, et sa ei peaks enam kunagi nägema nii kõrget üksikisiku tulumaksumäära nagu seda on 23 protsenti ning su kodanikud võiksid oma rahaga vabalt uut rikkust luua.

Soovime, et sa ei peaks enam nägema erisoodustusmaksu sissenõudmist ettevõtetelt, kes tahavad oma töötajate eest hoolitseda neile koolitust ja sporditegemise võimalusi pakkudes.

Soovime, et sind juhiksid oma valdkonda hästi tundvad spetsialistid, mitte need, kes on saanud kõrgetele kohtadele erakonnas üles näidatud kuulekuse eest.

Soovime, et kõik need Äripäeva viimase aasta juhtkirjadest võetud näited sind tänasel päeval siiski liiga nukraks ei teeks, vaid paneksid sind hoopis paremale tulevikule mõtlema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing