Saku Õlletehas kavatseb maksta rekordiliselt suuri dividende

Lauri Matsulevits 23. veebruar 2006, 00:00

Eilset aktsia hinda arvestades teeb see dividendtootluseks 6,45 protsenti. Kokku maksab firma 2005. aasta eest dividendideks 80 miljonit krooni.

"Ega me pole pank, et peaksime raha endale hoidma. Kui kasumi teenime, siis maksame selle ka aktsionäridele välja." sõnas Saku juhatuse esimees Jaak Uus, lisades, et firmale jäeti piisavalt ressursse investeeringute katmiseks.

Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim ootas dividendiks aktsia kohta 7,8 krooni. "Dividend tuli oodatust suurem, väljamakse koefitsiendi tõstmist (% puhaskasumist) oma prognoosides kaalun küll," sõnas Torim.

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 20. aprillil, dividendid makstakse välja 22. juunil. Dividendide maksmise peab veel kinnitama aktsionäride üldkoosolek, mis toimub 28. märtsil.

Eelmisel aastal teenis Saku 75 miljonit krooni puhaskasumit, mida on poole võrra enam 2004. aastal teenitust. Varasem rekordaasta oli 2000, mil firma kasum oli 73,4 miljonit krooni.

Õlletehase müük suurenes rohkem kui 21,5%, 645 miljoni kroonini.

Mihkel Torim on andnud Saku aktsia hinnasihiks 151,77 krooni ning soovitab aktsiat hoida.

Eile pärast tulemuste avaldamist märkis ta, et olulisi muudatusi hinnasihis ei tule. "Ootasime tugevat neljandat kvartalit ja tugev see ka tuli," sõnas analüütik. 2006. aastaks prognoosib Torim Saku kasumiks 83,75 miljonit krooni.

Õlletehase juht Jaak Uus selle aasta tulemuste teemal spekuleerida ei tahtnud. "Aga meil on ambitsioone ning me ei rahuldu ainult saavutatuga," märkis ta paljulubavalt.

Eelmisel aastal kasvas Eesti õlleturg Eesti Õlletootjate Liidu andmetel 13,6%. Saku juhtkond ootab selleks aastaks kasvutempo aeglustumist.

Firma turundusjuhi Karin Sepa hinnangul tuleb selle aasta õlleturu kasv kuni 5%. "Meie üritame selles tempos püsida," sõnas Sepp. Õlu moodustas eelmisel aastal 81% Saku Õlletehase toodangust. Kokku tootis Saku 80,8 miljonit liitrit jooke.

Jaak Uusi sõnul on sel aastal suurema tähelepanu all teised tooted peale õlle. "Limonaadide ja teiste mittealkohoolsete karastusjookide osakaalu müügis tahame kindlasti kasvatada," seletas Uus. "Ka mahlad on üks tulevikuvõimalus," lausus ta ja viitas konkurent A. Le Coqile, kes on mahlade segmendis haaranud 34protsendise turuosa.

Ekspordi osatähtsus eelmisel aastal oli 11,6% käibest. Suuremad partnerid on Saku Õlletehasel Soomes ja Rootsis, samuti otsib firma võimalusi õlle ekspordiks Ameerika Ühendriikidesse.

Eestis oli Saku 2005. aastal õlleturu liider, turuosa kasvas 3 protsendipunkti võrra, 44,8 protsendile.

Mihkel Torim Hansapangast ootab sel aastal firma turuosa kasvu 46 protsendini.

Eile tõusis Saku aktsia 5 miljoni kroonise käibe juures 3,23% ning sulgus 154,90 kroonil. Viimase 12 kuuga on aktsia tõusnud 37%.

Artikli autor omab Saku Õlletehase aktsiaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing