Tallinn jagab kesklinna kortereid peaaegu tasuta

Villy Paimets 23. veebruar 2006, 00:00

Tallinna keskerakondlik linnavalitsus otsustas eilsel istungil, et saadab linnavolikogule kinnitamiseks seaduseelnõu, millega müüakse kaheksale endisele sundüürnikule kümme kesklinna korterit. Linn saab nimetatud korterite otsustuskorras müügi eest kokku veidi enam kui 82 000 krooni.

Otsusele lisab vürtsi tõsiasi, et üks õnnelikest korteriostjatest, Marju Kagovere, on ka aktiivne keskerakondlane, kellele on Nõmmel hulgaliselt maid tagastatud. Kagovere saab linnalt osta südalinnas, Pärnu maantee ja Müürivahe tänava nurgal laiuvas majas asuva 107ruutmeetrise korteri hinnaga 35 670 krooni.

Endine Pirita linnaosa vanem, reformierakondlane Triinu Rajasalu ütles, et tavalist sundüürnikku ei võetaks sellisel puhul linnas isegi mitte korterijärjekorda. "Kogemus Piritalt ütleb, et kui sundüürnikul on kas või nõukogude ajal soetatud suvilakrunt Mähel ja abikaasale kuuluv korter, siis järjekorda ei panda, sest kodanik on majanduslikult kindlustatud," rääkis Rajasalu oma kogemustest.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles, et ei teadnud Marju Kagovere kuulumisest Keskerakonda midagi. "Ei, see ei olnud mulle teada," naeris Aas. "Usun, et paljud sundüürnikud on Keskerakonna liikmed."

Küsimusele Kagoverele tagastatud maade kohta vastas Aas, et selleks on ühtne regulatsioon, mis määrab ära, kes on sundüürnik ja kes ei ole. "Ei, mingit korruptsiooni siin kindlasti ei olnud," naeris Aas järgmisegi küsimuse peale.

Kunstnikuna tuntud Marju Kagovere ütles eile, et kuulis meeldivast uudisest ajakirjanikult. "Mina ei teadnud sellest midagi," ütles Kagovere ning lisas, et ei teagi, kuidas ta nimetatud korteri sai. "Kui Teie uurite mulle välja, kelle kaudu ma selle korteri sain, siis ma oleksin väga huvitatud sellest," ütles Kagovere, kes kunstnikuna kannab Bormeistri nime. "Äkki kunstnike liit andis mulle selle korteri?"

Õigusvastaselt võõrandatud maade tagastamise kohta ütles viie lapse ema Kagovere, et need asjad on alles pooleli ning tema pole veel midagi saanud.

Eelnõu seletuskirjas öeldakse, et otsustuskorras müüakse kümme kesklinna korterit, juhindudes eluruumide erastamise seadusest, linnavolikogu määrusega kinnitatud linnavara võõrandamise korrast ja arvestades asjaoluga, et tegemist on endiste sundüürnikega ning tulenevalt linnavalitsuse ettepanekust.

Odavalt ehk nn erastamishinnaga müüakse korterid seepärast, et tegemist on tagastatud eluruumide endiste elanikega, sundüürnikega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing