Tehvandil hüppavad olümpiamehed

Mikk Jürjens 23. veebruar 2006, 00:00

Laupäeval ja pühapäeval selgitatakse Otepääl, Tehvandi hüppemäel välja Eesti meistrid suusahüpetes ja kahevõistluses, võistlustules on ka olümpiamehed Jens Salumäe, Jaan Jüris ja Tambet Pikkor.

Laupäeval kell 15 asuvad võistlema suusahüppajad. Itaalias olümpiakogemusi saanud Jens Salumäele ja Jaan Jürisele pakuvad konkurentsi veebruarikuu alguses edukalt Soomes Põhjamaade noorte meistrivõistlustel esinenud noormehed. Mats Piho saavutas hüppemäel teise ja Tanel Levkoi kolmanda koha, Kristjan Ehman lõpetas kaheteistkümnenda ja Kail Piho neljateistkümnendana. Meeskonnavõistluses olid meie noored Norra ja Soome järel kolmandad.

Võistluse ühe peakorraldaja Rainer Lappi sõnul oli noorte esitus muljetavaldav, kuid võrdlusest olümpiameestega on veel vara rääkida.

"Siin pole ka midagi imestada, arvestades meie praegust olukorda," nendib Lapp, pidades silmas Eesti ainsat korraliku hüppemäge Tehvandil, mis Euroopa mastaabis pehmelt öeldes hädiseks jääb.

Kevadel algavate ehitustööde tulemusena peaks järgmise aasta lõpuks praeguse hüppemäe kõrvale ilmuma ka teine, rahvusvahelistele nõuetele vastav K-90 mägi, mis parandaks olukorda tublisti.

Pühapäeval kell 10 on hüppemäel valmis kahevõistlejad. Murdmaarajale suusastaadionilt minnakse kell 14.

Torinos alles teisipäeval kaasa teinud Tambet Pikkorile proovib vastu astuda äsja Sloveeniast juunioride maailmameistrivõistlustelt naasnud Kaarel Piho.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing