Briti pangarööv oli hästi kavandatud

23. veebruar 2006, 12:35

Lõuna-Inglismaal Tonbridge’is röövis relvastatud jõuk Securitas Cash Managementi rahahoidlast, kus hoitakse Inglise panga raha, kuni 40 miljonit naela.

Raharööv Kenti krahvkonnas Tonbridge’is Londoni lähedal oli hoolikalt kavandatud. Esmalt võtsid röövlid kinni koju sõitnud rahahoidla juhi. Tema auto peatas vilkurtulega Volvo, kust väljus politseiohvitseri mundris mees, kes palus tal istuda oma autosse. Seal pandi tema käed raudu.

Teda ähvardati, et kui ta kaasabi ei osuta, siis satuvad ohtu tema pereliikmed. Ta seoti kinni ja jäeti kuueks tunniks kaubikusse. Samal ajal võtsid ülejäänud röövlid, kes samuti kandsid politseimundrit, tema kodus Herne Bays kinni tema naise ja poja ning toimetasid need teadmata paika.

Kolmapäeva öösel viidi ta 7,5tonnise valge kaubikuga rahahoidlasse. Tema abiga pääsesid röövlid rahahoidlasse sisse ja sidusid kinni kõik selle 15 töötajat. Selles Securitas Cash Managementi hoidlas hoiti Inglise Panga raha, mis oli mõeldud laialivedamiseks panga klientidele Kagu-Inglismaal. Jõuk pidi olema informeeritud, et veebruaris on seal ajutiselt hoiul tavalisest suurem hulk raha.

Jõugul kulus raha kottidesse toppimisele ja autosse laadimisele umbes tund. Arvatakse, et kokku oli seal umbes 40 miljonit naela ehk pea miljard krooni. Pärast nende lahkumist õnnestus hoidla töötajatel köidikutest vabaneda ja politseid informeerida.

Kenti politseijaoskonna organiseeritud kuritegevuse osakonna peauurija Paul Gladstone möönis, et tegemist on väga hoolikalt kavandatud raharööviga ning varastatud summa küünib miljonitesse.

Inglise Pank teatas, et vargus ei tekita lisakulusid ei pangale ega maksumaksjatele. Vastutust kannab Securitas, mis aga on niisuguste varguste suhtes kindlustatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing