PM: Karsklased nõuavad alkoholile hoiatussilte ja vähem reklaami

23. veebruar 2006, 07:55

Ühendus Alkoholivaba Eesti tahab, et valitsus keelaks alkoholireklaami ning varustaks alkohoolsed joogid sarnaselt sigarettidega hoiatussiltidega.

Ühendus Alkoholivaba Eesti (AVE) läkitas eile peaminister Andrus Ansipile ja valitsusele ettepanekud, mis aitaksid ühenduse liikmete hinnangul vähendada alkoholitarbimist, kirjutab Postimees.

Kõige kergemini ja kiiremini teostatavad sammud võitluses alkoholismi vastu on AVE juhatuse esimehe Olev Remsu sõnul alkoholireklaami keelamine ja alkoholipudelitele hoiatavate siltide lisamine.

AVE ettepanekul võiks alkoholipudelil olla hoiatus: «Alkoholitarvitamisega kaasneb tõsine risk teie tervisele» või «Riskivaba alkoholitarvitamist ei ole olemas».

Juhul kui reklaami täielik keelamine ei peaks olema võimalik, tuleks seda AVE ettepanekul piirata nii, et alkoholireklaam ei jõuaks alaealisteni.

Sotsiaalminister Jaak Aab ütles AVE ettepanekuid kommenteerides, et pooldab kõiki tegevusi, mis vähendavad alkoholitarbimist. Need ettepanekud on ministeerium Aabi sõnul ka uuele reklaamiseaduse eelnõule esitanud.

Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juhi Sirje Potissepa hinnangul jääb hoiatuse reaalne mõju siiski väga väikeseks. «Pigem peaks riik tegema sotsiaalreklaami – et inimene seda pudelit ostma ei läheks,» ütles Potissepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing