Põhjarannik: Jõhvi uus ärikeskus saab nimeks Jewe

27. veebruar 2006, 08:10

Mai alguseks valmiv Jõhvi uus ärikeskus, milles hakkab paiknema ka bussijaam, saab endale Jõhvi ajaloolise nime Jewe.

'Nimekonkurss oli väga aktiivne ning sellele saabus 115 nimepakkumist, kusjuures väga aktiivselt osalesid Jõhvi gümnaasiumi lõpuklasside õpilased,' sõnas Põhjarannikule konkursitoimkonna esimees ja bussijaama-ärikeskust rajava OÜ Marketon Baltic üks omanikke Illar Kaasik.

'Lõpuks oli üksmeelne otsus Jewe kasuks – see on Gevi kõrval olnud kunagi üks Jõhvi ajaloolistest nimedest,' ütles ta. Nimekonkursi võitjaks osutus Vello Erik, kes saab auhinnaks nädalalõpupaketi Saaremaa Georg Otsa spaas kahele.

Allan Mänd, kes on samuti üks Marketon Balticu kaasomanikke, ütles, et uude keskusesse tulevad sellised kaubamärgid nagu Selveri kaubahall, sporditarvete ja -rõivaste pood Rademar, vabaajarõivaid müüv A G, jalatsikauplus Suurtüki Kingaäri, Eesti suurim juukslakett Salon+, aga ka Hansapank ja Olympic Casino. Peale selle tulevad hoonesse, mille ehitamine läheb praeguste arvestuste kohaselt maksma umbes 85 miljonit krooni, kohvik, solaariumikeskus ning muud väiksemad ärid.

Bussijaam on arvestatud kokku 1250 ruutmeetrile, millest 1000 hakkab olema õues varikatuse all. 'Arvestades seda, et bussid liiguvad ööpäev läbi, tuleb Jewesse ka ööpäevaringne burgerite müügikoht,' sõnas Mänd.

12 000 ruutmeetri suuruses keskuses, mille maa-alusel korrusel hakkab lisaks parklale paiknema ööklubi, on plaanitud välja ehitada ka hotell, ent seni pole sellele operaatorit leitud. 'Kuni operaatorit pole, ei hakka meie seda välja ehitama, kuid nii-öelda hotellivalmidus on olemas,' sõnas Mänd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing