Eilne tuisk tõi suurima autode ahelavarii

Krista Taim 28. veebruar 2006, 00:00

Politsei vanempressiesindaja Harrys Puusepa sõnul oli õhtupoolikul väljas operatiivgrupp ja siis veel täpseid andmeid polnud, kui palju autosid oli ahelkokkupõrkesse sattunud.

Õnnetuspaigal oli ka päästeamet ning Tartu maanteel Assakul, Jüri sillalt Tallinna suunas, oli tee suletud 3-4 kilomeetri ulatuses. Liiklus suunati Jüri ringilt ümber Vana-Tartu maantee kaudu.

Päästeameti pressiesindaja Rain Porssi sõnul oli ahelkokkupõrkes 10 sõidukit, lisaks veel neli-viis väiksemat plekimõlkimist, kus möödasõitjad jäid õnnetust uudistama ja sõitsid teistele autodele tagant otsa. Porssi sõnul päästeameti abi õnnetuspaigal vaja ei läinud.

Lumesadu raskendas ka Tallinnas liiklusolusid. Politsei teatel polnud näha sõiduridasid, vaatamata rohketele puhastusautodele olid teed ühtlaselt lumega kaetud.

Tallinna Autobussikoondise pressiesindaja Sirje Rohu sõnul oli häireid ka linnatranspordis, sest kogu liiklus oli aeglane ja bussid hilinesid. "Palju lund, palju autosid, lumetorm ja halb nähtavus. Juhid kurdavad, et pidevalt sadav lumi sõidetakse kohe kinni ja väga libe on, eriti kesklinnas. Kogu liiklus on tiheda lumesaju tõttu aeglane, ka ristmikel võtab autodel liikuma saamine rohkem aega," sõnas Roht.

Eile kell 16 juhtus Tallinnas ka üks otsasõit bussile Suur-Sõjamäel ning sündmuskohale minevale autobussikoondise liikluspatrullautole sõitis omakorda üks auto tagant otsa.

Tallinn lennujaamast öeldi eile, et lumesadu pole lennugraafikut nihutanud ja üksi lend pole hilinenud.

Seoses tiheda lumesajuga on Tallinna lepingupartneritest tänavapuhastusfirmad välja saatnud kogu tehnika.

Tallinna linna pressiteenistuse teatel oli Tallinna tänavatel eile päeval 41 sahka, 12 puisturit, 5 traktorit ja 10 käsitööbrigaadi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing