Martinson käivitab eestikeelse MTV

Liis Kängsepp 28. veebruar 2006, 00:00

"Ta on emotsionaalses mõttes täna kõige huvitavam projekt," sõnas Allan Martinson. "Ärilises mõttes on ta normaalne. Temast ei saa uut Skype'i mitte mingil juhul."

Eelmisel nädalal teatas riskikapitalifond AS Martinson Trigon, et investeerib OÜsse TVCorp üle 20 miljoni krooni. Tänaseks on teada, et TVCorpist saab firma, mis hakkab haldama MTV Balticut ehk ettevõtet, mis toob turule eestikeelse muusikatelevisiooni MTV.

MTV Balticu kaudu hakkab sügisel kolmes Balti riigis jooksma MTV Networks Europe'i teleprogramm, mida eestlased saavad juba praegugi kaabeltelevisiooni vahendusel vaadata. Vahe on vaid selles, et lisaks läänest tulevale programmile hakkab eetrisse minema ka kohalikus keeles saateid ning reklaami. Ehk kõik kolm Balti riiki saavad omakeelse programmi. Kanali saatekeskus asub Leedus.

"Meie oleme riskikapitalistid - idee ja teostus tulid ühelt pundilt Leedus, kes on kaasomanikud," lausus Martinson, selgitades, et investeeritavale 27 miljonile tuleb lisaks veel liisingu- ja laenuraha.

Kui kiiresti projekt raha peaks tagasi tooma hakkama, Martinson öelda ei tahtnud. "Me ei räägi siin ühest-kahest või paarikümnest aastast, vaid kusagil seal vahepeal olevast ajast," lausus ta.

TV3 peadirektor Toomas Vara MTV tulekus ohtu ei näe, sest tegemist on väikese nišikanaliga. "Nii nagu täna Pimp TV või Orsent TV ei mõjuta TV3 või Kanal 2 toimetamisi, nii ei tohiks ka MTVst lähemas perspektiivis üleriiklikele kommertskanalitele tõsist konkurenti tekkida," sõnas Vara.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing