Rakvere Lihakombinaat jätab konkurendi kaugele

Piret Reiljan 28. veebruar 2006, 00:00

Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimehe Olle Hormi sõnul peitub nende edu suurtes tootmismahtudes. "Meie tootmismahud on kolm-neli korda suuremad kui Eesti järgmistel," sõnas ta ja lisas, et mingit revolutsiooni pole käibe kasvatamiseks tehtud.

Veelgi suuremad käärid on kahe suurema lihatootja kasuminumbrites. Rakvere Lihakombinaadi rohkem kui 100 miljoni kroonise kasumi vastu on Valga konkurendil panna vaid 70 000 krooni.

"Ületasime esimest korda kasumiga saja miljoni piiri ja seda eelkõige tänu üldisele majanduskasvule," märkis ASi Rakvere Lihakombinaat finantsjuht Siim Kallast.

Et eestlase rahakott on kosunud, näitab ka kallimate lihatoodete populaarsus. "Ainus kahanev trend on nõudlus keeduvorstide järele," rääkis Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektor Anne Mere.

Tulemuste üle ei nurise siiski ka Valga Lihatööstuse juht Elmut Paavel. "Kasum küll vähenes, aga investeerisime mullu palju näiteks loomakasvatusse," ütles Paavel. Mullu valmis Valga Lihatööstusel suur lüpsilaut, tänavu investeeritakse rohkem seakasvatusse.

Rakvere Lihakombinaadi edu taga seisab muu hulgas tugev eksport. "Selle aasta lõpuks ületab meie ekspordi osakaal 40%," oli Horm optimistlik.

Kui Eestis katab Rakvere Lihakombinaat kolmandiku turust, siis Leedu tütarfirmale Maisto Mesos kuulub vaid 5,2% sealsest lihatoodete turust. "Leedus on nii karm konkurents, et ponnistustele vaatamata pole me suutnud turuosa viiest protsendist suuremaks viia," tõdes Horm.

Linnugripioht Rakvere Lihakombinaati ei heiduta. "See on pigem vesi meie veskile, sest seda rohkem ostab rahvas näiteks sealiha," arvas Horm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing