Salmonelloosi hind Talleggile: 36 mln kahjumit ja eksporditurgude kaotus

28. veebruar 2006, 12:59

Kogu eelmise aasta Talleggis möllanud salmonelloosi hind oli ettevõtte täna avalikustatud tulemuste järgi järgmine: kahjum 36,4 ja käibelangus 70 mln krooni.

Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm ütles, et selliste majandustulemuste põhjuseks oli salmonellapuhang ettevõttes, kalli tooraine sisseost kuna ettevõte salmonella tõttu ei saanud seda ise toota, ja investeeringud bioohutusse. 'Eelmine aasta algas väga hästi, kuid kevadel puhkes salmonelloosipuhang,' rääkis Soorm. 'Edasi pidime sulgema haudejaama, hakkasid suurenema laojäägid, sest salmonellapositiivset liha ei suutnud müüa ning kahjum muudkui kasvas.'

Talleggi käive eelmisel aastal oli 463,5 miljonit krooni, mis on ligi 70 miljonit krooni vähem. Käibelangus tekkis Soormi sõnul asjaolust, et salmonellaprobleemi tõttu kaotas ettevõte kogu oma eksporditurud Lätis ja Leedus.

Talleggil läks halvasti ka 2004. aastal, kui muidu ikka korralikku kasumit teeninud ettevõte vajus 11 miljoni krooniga kahjumisse.

Kasumit ei plaani Tallegg ka selleks aastaks, sest vaja on teha suuri investeeringuid. 'Plaanime aasta lõpetada 5 miljoni kroonise kahjumiga ning käive teha 500 miljonit krooni,' ütles Soorm. See käibekasv peaks tema jutu järgi tulema turu mahu kasvust, mida Tallegg näeb ette hoolimata üha levivale linnugripipaanikale ning juba Euroopa riikidest tulevatele teadetele, et linnulihatarbimine on vähenemas. 'Ma ei taha praegu isegi mõelda, mis juhtuks siis, kui linnugripp peaks jõudma Talleggi,' ütles Soorm. Salmonellast olevat Tallegg Soormi sõnul tänaseks peaaegu vabanenud.

Et võimalikku linnugripi viirust kandvaid rändlinde Talleggi juurest eemale peletada, paigaldab firma oma farmide katustele röövlindude mulaažid ja kõikvõimalikud ventilatsiooniavad, millest seni ikka väiksemad linnud hoonetesse sisse võisid lennata, on kaetud võrguga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing