Ansip ja Sõerd arutasid rahandusministeeriumi arengukava

01. märts 2006, 13:04

Eile õhtul tutvustas rahandusminister Aivar Sõerd peaminister Andrus Ansipile rahandusministeeriumi strateegilist arengukava aastateks 2007–2010.

Vastavalt möödunud aasta lõpus valitsuse poolt vastu võetud ja rahandusministeeriumi poolt ette valmistatud määrusele peavad kõik ministeeriumid hiljemalt 1. märtsiks esitama riigikantseleile oma arengukavad, mis seejärel arutatakse läbi peaministri ja vastavate ministrite vahel. Strateegilised arengukavad on üheks oluliseks aluseks riigieelarve strateegia koostamisel.

Rahandusministri kinnitusel muudab uus kord riigi strateegilise planeerimise senisest selgemaks ja konkreetsemaks ning eelarveprotsessi läbipaistvamaks. “Sellepärast on mul eriti hea meel, et olime esimene ministeerium, kes oma arengukava esitas, ning et arutelu peaministriga oli väga sisukas ja positiivne,” ütles Sõerd.

Eilse kohtumise põhiteemadeks kujunesid riigi eelarvestrateegia väljatöötamine ja struktuurivahendite administreerimine järgmisel seitsmel aastal; halduskoormuse hindamise ja vähendamise võimalused; Eesti maksusüsteemi tulevik; demograafiliste arengute mõju pensioni- ja tervishoiukuludele; statistikavaldkonna reformid ja uus riigihangete seadus.

Rahandusministeeriumi strateegiline arengukava aastateks 2007 – 2010 hõlmab riigi finantsjuhtimist; üldmajanduspoliitikat ja statistikat ning finants-, maksu- ja tollipoliitikat.

Esimeses valdkonnas on rahandusministeeriumi eesmärkideks muu hulgas valmisolek järgmise perioodi struktuurivahendite kasutamiseks 2007. aasta alguseks, omandireformi lõpetamine, riigihangete seaduse rakendamine ja halduskoormuse mõõtmise metoodika väljatöötamine.

Üldmajanduspoliitika ja statistika osas on sihiks Eesti elatustaseme lähenemine Euroopa Liidu omale ning SKP kasv 66-67 protsendini EL keskmisest, täpsete majandusprognooside koostamine ning statistikaameti suutlikkuse tõstmine.

Finants-, maksu- ja tollipoliitika eesmärkideks on teiste seas maksusoodustuste otstarbekuse analüüs, ettevõtlust soodustava maksusüsteemi säilitamine pärast 2009. aastat, kogumispensionisüsteemi analüüs ja vajalike õigusaktide väljatöötamine ja rakendamine ning tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse seaduse väljatöötamine ja rakendamine.

Rahandusministeeriumi strateegilise arengukavaga aastateks 2007–2010 saab tutvuda ministeeriumi kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing