EPL: Tuumaprojekt vaatab esialgu rahvast ja parlamendist mööda

01. märts 2006, 07:05

Opositsioon süüdistab aatomijaamale õnnistuse andnud peaminister Andrus Ansipit volituste ületamises.

Eesti tuumaprojektile elu sisse puhuv peaminister Andrus Ansip ärritas oma soologa opositsiooni, kelle väitel nõuab uue aatomielektrijaama ehitamise plaan ilmtingimata avalikku arutelu, mida peab kroonima parlamendi otsus, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Tuumaenergeetika programmidega ühinemine on maailmas laia avaliku diskussiooni teema. Meil aga sõidab peaminister sõbralikule naaberriigile külla ja laob vekslid lauale, ilma et Eestis oleks asju arutatud,” kritiseeris Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas Ansipit. “Minu meelest on Eesti parlamentaarne riik ja nii olulises küsimuses ei piisa ainult peaministri isiklikust otsusest.”

SDE aseesimehe Eiki Nestori hinnangul ületas Ansip Leedus nii Riigikogu kui ka valitsuse poolt antud volitusi. Energiamajanduse pikaajaline arengukava puudutab tuumaenergeetikat minimaalselt, veelgi vähem on “peaministri allkiri” kooskõlas äsja valitsuse heakskiidu saanud elektrimajanduse arengukavaga.

“Kui Leedus toodetav elekter on meie tulevik, peaks see kajastuma mõlemas dokumendis,” märkis Nestor. “Tartu ja Kaunase vaheline sõprus- ja koostööleping ning Eesti energiavarustuse tulevik on kaks erinevat suurust. Olgu see Ansipile tõsiseks mõtlemiseks.”

Eesti Päevalehe andmetel üllatas uudis Baltimaade ühisest tuumajaamast ka president Arnold Rüütlit, kes palus kohe asja tausta uurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing