Kohtla-Järvel ei saa enam öösiti alkoholi osta

01. märts 2006, 09:19

Tänasest jõustub Kohtla-Järvel linnavolikogu otsus alkohoolsete jookide müügiaja piirangust, mis puudutab 4 kauplust ja 18 baari.

Piirang kehtib kauplustes ja tanklates kella 22-07, baarides ja restoranides kella 02-07, tsiteerib Postimees Online ajalehte Põhjarannik.

«Nii kauplustel kui baaridel on ka pärast 1. märtsi õigus öisel ajal töötada, kuid nimetatud kellaaegadel peavad alkohoolsed joogid olema vitriinist eemaldatud või ostjate pilgu eest varjatud,» ütles Kohtla-Järve linnavalitsuse tarbijakaitse peaspetsialist Tatjana Smetanina.

«Kui kauplustega erilisi küsimusi ei teki, siis baaridega on olukord keerulisem. Kui nad töötavad ka pärast kella 22, siis tuleb probleemide vältimiseks nõutav kord tagada, st et kell 2 tuleb baariletilt kogu alkohol ära korjata.»

Tatjana Smetanina tõdeb, et kehtestatud korra rikkumine ning baaride naabruses olevate majade elanike kaebused öörahu rikkumise pärast toovad kaasa muudki peale suurte trahvide. Linn võib asutuse töö üldse keelustada.

Praegu kehtib öine alkoholi müügikeeld 50 omavalitsuses. Põllumajandusministeerium on ette valmistanud seaduse eelnõu, millega tahetakse terves Eestis keelata alkoholi müük kella 23st õhtul kella 8ni hommikul.

Statistiliselt tarbib keskmine eestlane viimaste andmete järgi umbes 15 liitrit puhast alkoholi aastas, seda on peaaegu kolm korda rohkem, kui joob statistiliselt ära keskmine ELi elanik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing