PM: Harju tänava äärde rajatakse park ja taastatakse kunagine Nõelasilm

01. märts 2006, 07:41

Tallinnas Harju tänaval välja kaevatud varemed on plaanis haljastada ning osalt katta sillutuskividega, mis markeeriksid ajaloolisi tänavaid ja hooneid.

Visiooni kohaselt tuleks nähtavale tuua ajalooline Nõelasilm koos Niguliste kiriku endise kalmistu juurde kuulunud väravaga, kirjutab Postimees.

On teada, et Vana- Posti tänava juurest Niguliste kiriku nurgani ja sealt edasi Toompea poole viivast Trepi tänavast on osalt säilinud nii tänavasillutise kivid kui ka trepp, mis ootavad väljakaevamist.

Ala haljastamiseks kuulutatakse välja kaks riigihanget – üks projekteerimiseks ja teine ehitamiseks.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul tuleks Harju tänava haljasala kiiresti muuta esinduslikuks paigaks, kus igaühel oleks midagi teha.

«Loodan, et see häbiplekk linna südames kaob ning siia tulevad suviti pargipingid, purskkaev, laste mänguväljak ning talvel näiteks liuväli.» Linnaametnike kinnitusel peaks uisutada saama juba selle aasta lõpus.

Haljastuse valdkonnas nõustava Kadrioru pargi juhataja Ain Järve sõnul on esialgne visioon Harju tänava pargist kui kogum erinevat tüüpi väikestest aedadest. «Iga kinnistu piirist võiks alata uus aed,» tutvustas ta ning rääkis, et tänapäevane haljastus võimaldab luua nii põnevaid kui tundelisi lahendusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing