PM: Rahanappus suleb Kumu kaheks päevaks nädalas

01. märts 2006, 07:35

700 miljonit krooni maksma läinud Kumu puhkab rahapuudusel nädalas kaks päeva.

Postimehe poole on pöördunud mitu lugejat küsimusega, miks on värskelt valminud kunstitempel Kumu muuseumi avanädalatel ja -kuudel koguni kaks päeva nädalas suletud. «Leiti 700 miljonit, et maja ehitada, ning nüüd ei leita raha, et maja lahti hoida?» kõlas küsimus.

Eesti Kunstnike Liidu president Jaan Elken pidas seda samuti raiskamiseks. «Suure kunstisõbrana leian, et Kumu võiks olla lahti kuus päeva nädalas ja teiseks võiks ta olla ka mõnel päeval õhtuti kauem lahti,» pakkus Elken. «Praegu harrastatakse maailma muuseumides tõeliselt pikki muuseumiõhtuid ja muuseumiöö tuleb tõenäoliselt ka meile.»

Kumu on talveperioodil suletud nii esmaspäeval kui ka teisipäeval. Pariisis asuv Louvre on aasta ringi suletud vaid ühel päeval nädalas, teisipäeviti, Helsingi nüüdiskunsti muuseum Kiasma ja Stockholmi Moderna Museet vaid esmaspäeviti.

Kunstimuuseumi peadirektor Marika Valk tunnistas, et mõistab inimesi, kes soovivad Kumu seitsmepäevast lahtiolekut.

«Kui riik ka nii arvaks, siis võiksime olla ka seitse päeva lahti. Paraku tähendaks see suuri lisakulusid,» ütles Valk ning tegi esialgsed kalkulatsioonid, mis võiks minna maksma see, kui muuseum oleks aasta ringi lahti kuus päeva nädalas: «Miljon krooni aastas juurde. Laupäeva ja pühapäeva eest tuleb maksta inimestele lisatasusid. Midagi ei ole parata, see on loomulik, et inimesed vajavad kahte puhkepäeva.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing