Selgusid Tallinna parimini restaureeritud hooned

01. märts 2006, 13:17

Tallinna Kultuuriväärtuste Amet valis välja 2005. aastal kõige paremini restaureeritud hooned.

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti komisjon valis 14 kandidaadi seast välja hooned aadressidel Rataskaevu 8, Narva mnt 26, Härjapea 15 ning Vabriku 33.

Rataskaevu 8 tunistati parimaks kategoorisa 'Restarureerimispreemia vanalinnas'. Komisjon rõhutas peenetundelist ja ajaloolist interjööri esiletoovat restaureerimistööd. Ilmekalt on eksponeeritud maalingutega talalagi ja vanu säilinud krohve.

Kategoorias 'Mälestis ajaloolises äärelinnas' pälvis preemia Narva maantee 26 asuv hoone, mis pälvis ka hüüdnime 'tuhast tõusnud fööniks'. Tegemist on üle kuue korra põlenud hoonega - seega on sellele vaatamata hästi säilinud fassaadid ning suur hulk säilinud ja restaureeritud ajaloolisi detaile eriti tähelepanuväärne.

Projekti 'Vana maja korda' raames parimini värvitud hoone tiitli pälvis Härjapea 15. Tegemist on miljööpiirkonda suurepäraselt sobiva värvilahendusega. Tähelepanu tuleb juhtida restaureeritud akendele ja ustele ning maitsekale piirdeaiale.

Vabriku 33 tunnistati parimaks uusehitiseks ajaloolises keskkonnas. Hoone on ehitatud säilinud originaalsele paekivist soklile ning sulandub hästi tänavafronti. Arhtiektuurne lahendus lähtub naaberhoonestuse loogikast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing