Microsoft Vistast kuus erinevat versiooni

Alar Pardla 02. märts 2006, 00:00

Microsoft teatas, et 2006. aasta teises pooles müügile saabuvast operatsioonisüsteemist tuleb välja kuus erinevat versiooni.

Kolm versiooni on mõeldud eratarbijatele, kaks äriklientidele ning üks piiratud funktsionaalsusega versioon vaesemate riikide turgudele.

Erinevalt praegusest Windows XP operatsioonisüsteemist ei tule Vista puhul eriversioone 64bitiste protsessorite ning tahvelarvutite jaoks. Seega on hetkel näiteks ainult tahvelarvutites kasutatav käekirja tuvastamise süsteem tulevikus kasutatav iga Vistaga.

Suurema osa kodukasutajate jaoks on mõeldud Windows Vista Home Premium. Sellest võimekam ja omadusterikkam son Windows Vista Ultimate, mis sisaldab ka mõningat ärikasutajatele mõeldud funktsionaalsust.

Windows Vista Home Basic on aga mõeldud kodukasutusse - ilma multimeediatoeta. Windows Vista Business on mõeldud väikestesse ja keskmistesse ettevõtetesse, Windows Vista Enterprise aga suurfirmadesse.

Vista Basic- ja Business-versioonid tulevad Euroopa Liidus turule ka eriversiooniga, kus pole Windows Media Player tarkvara.

Nagu on näha Windows Vista testversioonidest, nõuab uus operatsioonisüsteem enda korralikuks jooksutamiseks kiiremat ja võimekamat riistvara kui Windows XP.

Uue operatsioonisüsteemi hinnad on veel avalikustamata, kuid arvata võib, et turule tulevad eri hinnaga litsentsid, karbitooted ja arvutifirmas eelinstalleeritud OEM-versioonid, mis on karbitootest tunduvalt soodsamad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing