Windowsi saab kergelt käepäraseks

Alar Pardla 02. märts 2006, 00:00

Microsoft pakub oma serverist allalaadimiseks erinevaid tööriistu Windows XP käitumise isikupärastamiseks.

Kokku pakub Microsoft 14 erinevat PowerToy seeriasse kuuluvat programmi. Mõni programmidest teeb väga spetsiifilist asja ning ei paku seetõttu laiemale üldsusele huvi.

Näiteks võimaldab Color Control Panel Applet fotograafidel ja kujundajatel arvuti ekraanil olevaid värve vastavalt vajadustele kiirelt ümber häälestada. HTML Slide Show Wizard aga lubab teha arvuti kõvakettal olevatest digipiltidest kerge vaevaga veebi üles laetava pildigalerii.

Laiemale massile kasutamiseks on mõeldud abivahend Tweak UI. Programmiga on võimalik muuta operatsioonisüsteemi käitumist vägagi põhjalikult, alustades näiteks Internet Exploreris taustavärvi muutmisega ja lõpetades Start-menüüst teatud süsteemsete alammenüüde eemaldamisega.

Tweak UI võimaldab Windows XPga arvuti häälestada ka selliselt, et peale arvuti käivitamist logitakse üks kindel kasutaja arvutisse automaatselt sisse.

Samuti saab selle tööriistaga kõrvaldada Start-menüüst väljalogimisnupu või keelata ära suhteliselt tüütu autorun-teenus (CD või DVD automaatkäivitus). Võimalik on muuta, millise suurusega ning mis kvaliteediga tehakse digipiltide eelvaated. Arvutis palju digipilte omavatel inimestel võib kvaliteedi ja eelvaatepiltide mõõdu vähendamine anda tunduva võidu kasutatavas kõvakettamahus.

Teine suuremale kasutajate ringile huvipakkuv PowerToy on tarkvara nimega SyncToy. Selle tööriista ülesandeks on kahe erineva kataloogi sisu sünkroniseerimine. Tarkvara kasutamine on väga lihtne, kasutaja valib kõigepealt kaks kataloogi kas samas masinas või siis lähivõrgus, mille sisu tal on soov dubleerida. Peale seda tuleb valida üks viiest andmete dubleerimise viisist, millel kõigil on väikesed erinevused. Kõik tööriistad on internetist tasuta allalaetavad. PowerToy tööriistad töötavad ainult Windows XP operatsioonisüsteemiga arvutites.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing