PM: Narva maantee võib paekarjääri pärast uuendamata jääda

02. märts 2006, 07:52

Peterburi tee ääres asuva paekarjääri laiendamine takistab maanteeametil uue liiklussõlme rajamist.

Kolm hektarit paekarjääri maad on omavahel tülli pööranud Jõelähtme valla, maanteeameti ja keskkonnaministeeriumi. Maatükile kavandab euroraha eest suure liiklussõlme ehitamist maanteeamet, kuid Jõelähtme eelmine vallavalitsus ning keskkonnaministeerium on andnud rohelise tee karjääri laiendamiseks, kirjutab Postimees.

Tegu on osaga Maardu lõunakarjäärist, kus eelmise vallavalitsuse sõlmitud kasutusvalduse lepingu alusel on 75 aastat õigus kaevandada OÜ-l Starhill. Firma maksab kasutusvalduse eest vallale pisut üle 30 000 krooni aastas.

Praegu taotleb Starhill kaevandamisluba samale maatükile, kuhu maanteeamet plaanib suurt liiklussõlme, mis suunaks kohalikud teed tulevasele Narva kiirteele.

Maanteeamet on kaevandamise vastu, sest selle pärast tuleks muuta teeprojekti ning teealune pind kahe kolmandiku osas uuesti täita. See aga muudab ehituse tehniliselt keerukaks. Ehitustööd peaksid algama järgmise aasta sügisel, raha selleks tuleb Euroopa Liidult.

Starhilli ühe omaniku Toomas Külaotsa sõnul on firma nõus kolmest hektarist kaevandusalast loobuma umbes viie miljoni krooni eest.

«Meie oleme teinud kõik toimingud korrektselt ning oleme sinna kõvasti investeerinud,» põhjendas ta. «Ma ei näe põhjust, miks me ei peaks kaevandusluba saama.» Starhilli teised omanikud on Tallinna endine linnaametnik Aap Mumme ja Tallinna Paekivitoodete Tehase direktor Vladimir Libman.

Jõelähtme abivallavanema Kaupo Heinma sõnul peab vald parimaks lahenduseks kaevandamisluba mitte välja anda ning süüdistas probleemi tekitamises eelmist vallavalitsust, kes kasutusvalduse lepingu sõlmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing