PM: Tuhanded inimesed nõuavad neljarealist teed Tallinnast Tartu

02. märts 2006, 07:40

Kahe päevaga on kogutud tuhandeid allkirju, millega nõutakse Riigikogult otsust Tallinna–Tartu maantee neljarealiseks ehitamiseks.

Teisipäeval internetiaadressil www.maantee186.net käima lükatud kampaania algas nii edukalt, et eile andis juba igas minutis kümmekond inimest oma allkirja Tallinna–Tartu maantee neljarealiseks ehitamise poolt. Eile õhtul kella kümneks oli neid üle 4800, kirjutab Postimees.

«Viimase viie aasta jooksul on Tallinna–Tartu maanteel toimunud 383 liiklusõnnetust, hukkunud on 73 inimest. Palju on veel vaja?» küsitakse internetileheküljel, mille on avanud sotsiaaldemokraadid. «Mõtle, et ilmselt sõidab sellel teel iga päev vähemalt üks sulle lähedane inimene. Milleks riskida tema eluga?»

Laiaulatuslikku kampaaniat pole netiportaalile tehtud, info on liikunud inimeselt inimesele e-kirjade teel. «Mingisugust mõju see koalitsioonile ikka avaldab. Aktsiooniga saavad liituda ju kõik olenemata erakondlikust kuuluvusest,» märkis sotside Riigikogu fraktsiooni liige Jarno Laur.

Peaminister Andrus Ansip nentis eile allkirjade kogumisest kuuldes, et Tallinna–Tartu maantee on niikuinii Eesti prioriteediks. «Ma ei saa aru, kuidas muuta prioriteediks asja, mis juba on prioriteet?» küsis ta. «Ja kui sellest abi on, siis annan ka mina allkirja.»

Allkirjade kogumiseks said sotsid idee ärimees Rein Kilgi ühest intervjuust, kus ta ütles, et kui see maantee muidu korda ei saa, siis tuleb rahva aktsioon korraldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing