Pianist Mihkel Polli võidetud sooloõhtu

Kersti Inno 03. märts 2006, 00:00

Eesti noorte interpreetide konkursi "Con Brio" üks ihaldatumaid preemiaid on soolokontserdi võimalus Estonia kontserdisaalis.

2004. aasta konkursil peapreemia ja neli eripreemiat võitnud Mihkel Polli päralt on Eesti esindussaal 7. märtsil. Sama kava on ta esinemiskindlaks mänginud juba Valga ja Jõhvi publiku ees.

Praegu 19aastasel pianistil on kogunenud muljetavaldav hulk tunnustust erinevatelt konkurssidelt nii kodumaal kui ka Tšehhis, Saksamaal, Lätis ja Venemaal.

Seni suurima võidu pälvis ta 2004. aasta oktoobris Itaalias - mainekal Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil võitis Mihkel Poll peapreemia ja orkestri eripreemia. Kõik see räägib andest, töökusest ja heast esinemisnärvist.

Soolokontserdil saab noore pianisti esituses kuulata nii lääne klassikat kui ka XX sajandi klaverimuusikat.

Esimeses pooles tuleb ettekandele Ludwig van Beethoveni sonaat nr 28, mille helilooja komponeeris 1816. aastal oma lemmikõpilasele paruness Dorothea von Ertmannile. Fryderyk Chopini loomingust on kavas skertso E-duur ja ballaad f-moll.

Kontserdi teises pooles mängib Mihkel Poll Eduard Tubina Ballaadi chaconne'i vormis Mart Saare koorilaulu "Seitse sammeldunud sängi" teemale, György Ligeti virtuoosseid etüüde ja noore Dmitri Šostakovitši modernsusevaimustuses loodud Esimese sonaadi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing