Kaitsealuse maa eest saab hüvitist

Triin Neemre 06. märts 2006, 00:00

Kui kinnisasjal on mõni kaitstav looduse üksikobjekt või kui kinnisasi paikneb kogu ulatuses kaitsealal, hoiualal või püsielupaigas, mille kaitsekord piirab oluliselt selle sihtotstarbelist kasutamist, võivad riik ja omanik kokku leppida maa kompenseerimise osas.

Kompenseerimiseks on kaks võimalust. Esiteks võivad riik ja kinnisasja omanik kokku leppida, et kaitsealune kinnisasi vahetatakse riigile kuuluva teise kinnisiasja vastu. Sellist vahetamist on õigus algatada kinnisasja omanikul keskkonnaministeeriumile esitatud avalduse alusel. Vahetusprotsessi võivad algatada ka kaitstava loodusobjekti valitseja või keskkonnaminister.

Kinnisasja vahetamise täpse korra ning kinnisasja ja selle oluliste osade väärtuse määramise alused on kehtestatud valitsuse 8. juuli 2004. aasta määrusega nr 241.

Riik võib kokkuleppel kinnisasja omanikuga omandada kinnisasja harilikule väärtusele vastava tasu eest. Kinnisasja omandamise menetlust on õigus algatada keskkonnaministril või tema poolt selleks volitatud isikul. Omanikul on õigus teha keskkonnaministrile kinnisasja omandamise ettepanek.

Kaitstavat loodusobjekti sisaldava kinnisasja riigi poolt omandamise kord on kehtestatud valitsuse 8. juuli 2004. aasta määrusega nr 242.

Kaitstaval loodusobjektil on võimalik saada maamaksusoodustust 25-100% vastavalt kaitsekorrale, mis määratakse valitsuse korraldusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing