Uus alkoholiseaduse muutmise eelnõu loeks alkoholivabaks kuni 1,2protsendise alkoholisisaldusega õlle.
Nõnda võib rohkelt nn alkoholivaba õlut joonud inimesel tekkida siiski joove, millega näiteks autorooli istuda ei tohiks, kirjutab Eesti Päevaleht.
“Teoreetiliselt tekiks nii pärast nelja või viie alkoholivaba õlle joomist veres sama suur alkoholisisaldus kui ühe lahja õlle puhul,” arutles Tartu ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliiniku juhataja Veiko Vasar.
Samas rõhutas Vasar, et pudeli õlle mõju on siiski väga individuaalne ja sõltub paljudest asjaoludest.
Põhja politseiprefektuuri liiklustalituse juhtivkonstaabli Jan Eeveli sõnul on oluline, et alkoholi sisaldus autojuhi veres ei oleks 0,2 promilli või rohkem. “Juht võib olla joonud kas või siirupit. Sel pole mingit tähtsust, kui tal ikkagi joove tuvastatakse,” ütles Eevel.
Veebileheküljel kliinik.ee oleva alkoholitesti järgi on näiteks 80 kg kaaluva meesterahva veres pärast ühe pudeli heleda pilsneri joomist 0,37 promilli alkoholi. Selle kadumiseks kuluks poolteist tundi.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele