PM: Haiglajuhiks sai kogenud mehaanikainsener

06. märts 2006, 08:17

Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu nimetas pärast mitmenädalast kaalumist juhatuse esimeheks Norma ja Salvo endise peakonstruktori ja -inseneri Boris Kirdi.

Üldsusele mõjus mehaanikainseneri nimetamine haiglajuhiks üllatavana, kirjutab Postimees. Kas haiglajuht ei peaks olema eelkõige meedik?

Haigla nõukogu esimehe, Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul langetati otsus Kirdi kasuks haigla esmavajadustest lähtudes. «Lääne-Tallinna Keskhaiglal on väga tugev kliiniline juht doktor Maike Parve, kes aasta jooksul on tõestanud oma suutlikkust ravitöö korraldamisel,» ütles ta. «Samas vajab haigla üld- ja majandusjuhti, kes suudaks kõrvaldada mahajäämuse teiste haiglatega võrreldes.»

«Boris Kirdil on pikaajalised majanduse juhtimise kogemused ning valikul osutus määravaks tema nägemus haigla edasisest arengust,» lisas Martinson.

Haigla nõukogu vabastas jaanuari lõpul ametist juhatuse esimehe Agris Koppeli, kes vähem kui aastase töötamise ajal ei suutnud jõuliselt haigla arengu nimel tegutseda.

Haigla haldusjuhiks sai Märt Kõlli, kes on mitu aastat töötanud samas siseaudiitorina.

Leping parteitute Kirdi ja Kõlliga sõlmiti kolmeks aastaks. Uue juhtkonna esimene ülesanne on koostada haigla arengukava, eriti just selle majandamispool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing