Börsiülevaade: kiire majanduskasv toetab aktsiaturgu

07. märts 2006, 10:04

Analüütikud ootavad Eestis kiire majanduskasvu jätkumist. See loob head eeldused heaks ettevõtluskliimaks, mis omakorda peaks väljenduma tugevas aktsiaturus.

Möödunud aastal kasvas Eestis majanduskasv viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, ulatudes 9,6 protsendini. Samas ei saa öelda, et majanduskasv oli eelmine aasta midagi erakordset.
Juba viimased kuus aastat on Eesti aastane majanduskasv püsinud üle 6% joone.

Analüütikud on tänase Äripäeva veergudel Eesti majanduse edasiste arengute suhtes üldjoontes väga positiivselt meelestatud. Kas just kümne protsendist kasvutempot oodatakse aga 8 protsendist majanduskasvu numbrit ei pea keegi utoopiliseks.

Eesti kiire majanduskasv kosutab siseturule orienteeritud ettevõtteid. Tallinna börsil on sellisteks näiteks toiduainetetööstus nagu Rakvere Lihakombinaat, Kalev, Saku Õlletehas.
Kui ka Tallinna Kaubamaja.

Tegelikult on siseturule orienteeritud ka telekomisektor (Eesti Telekom, Starman), kuid suur konkurents ei lase seal tõenäoliselt majanduskasvust täit osa saada.

Hoolimata väga tugevast majanduskasvust ei pruugi Eesti olla Baltimaade kiireima kasvuga riik.
Lätis kasvas möödunud aasta 9 kuuga majandus 10,1% ja terve aasta tulemused tehakse teatavaks sel reedel. Leedu majandus kasvas möödunud aastal 7,5%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing