Wallenium Grupp ja Puustelli ostavad Thulema

07. märts 2006, 14:38

Eesti büroovaheseinte tootja Wallenium Grupp ning Soome köögi- ja kontorimööbli tootja, Puustelli Group, ostavad kontorimööblifirma Thulema.

Pärast tehingu toimumist kuulub Wallenium Grupp OÜ-le 60 protsenti ja Puustelli Group OY-le 40 protsenti AS-ist Thulema, teatasid ettevõtted.

“Tänapäeval ootab üha enam kliente “võtmed kätte” ehk terviklahendusi - olgu siis tegu inimestega oma kodu soetamisel või ettevõttega uue kontori loomisel. Käeoleva tehingu tagajärjel saavad ühendatud – Thulema oskused mööblitootmises, Puustelli tootearendus ja turundus ning Walleniumi projektijuhtimise oskused ja head ekspordikogemused,“ lausus Wallenium Grupp OÜ tegevdirektor Endrus Arge. “See omakorda loob Thulemale olulised lisaväärtused tootearenduses ning eelkõige eksporti silmas pidades, mis on Eesti turu piiratud müügivõimalusi arvestades iga ettevõte jaoks olulise tähtsusega arengusuund.”

Lähtuvalt allkirjastatud aktsiate ostu-müügilepingule omandab PW Group Estonia OÜ 100 protsenti AS-ist Thulema. PW Group Estonia OÜ-st kuulub 60 protsenti Wallenium Grupp OÜ-le ja 40 protsenti Puustelli Group OY-le. Tehingu hinda osapooled ei avalda. AS Thulema omanikeks olid enne tehingu toimumist August Kullile kuuluv QL Investeeringud OÜ ja Margus Proos.

Puustelli Group toob nüüdsest kogu oma kontorimööbli ehk Puustelli Office tootmise Eestisse, Thulema Kosel asuvasse tehasesse. Siiani toodeti antud tooteid Puustelli Group-i Soome Harjavalla tehases.

“Meie huvi on keskenduda Soomes edaspidi eelkõige just köögimööblile. See on vajalik eelkõige selleks, et suudaksime rahuldada turul valitsevat kasvavat nõudlust ja suurendada oluliselt tootmismahtusid, “ selgitas Puustelli Group OY tegevdirektor Jussi Aine. “Seoses kontorimööbli tootmise toomisega Eestisse hakkab Thulema tootmises kasutama sama toorainet ja komponente, mis meie Soome tehas. Puustelli tootearenduse ja marketingi pool jääb edasi Soome,” lisas Aine.

“Thulema on tänaseks saanud suuruselt Eesti teiseks kontorimööbli tootjaks, mistõttu oli ettevõtte edasise arengu seisukohalt lähtuvalt igati vajalik leida võimalusi ekspordi arendamiseks, “ ütles AS Thulema nõukogu esimees August Kull. “Wallenium Grupp ja Puustelli Group toovad uute omanikena Thulemasse kaasa ekspordimahtude suurendamise seisukohalt olulised müügikanalid ja edukaks tootearenduseks vajaliku oskusteabe, mis kõik annavad koostöös senise juhtkonnaga ettevõttele uue kvaliteedi.”

Endrus Arge sõnul jäävad Thulema tootmisesse kindlasti alles ettevõttes seni toodetud ja klientide seas populaarsed tooted, milledele lisanduvad Puustelli poolt loodud tooted. Eesti suuruselt teine kontorimööbli tootja Thulema jätkab ka edaspidi tegutsemist oma senise nimega. Ettevõte jätkab omatoodete müügi arendamist ning kavatseb senisest veelgi enam pöörata tähelepanu tootearendusele. Eesmärgiks on agressiivne areng nii kodu, kui välisturgudel. Thulema praeguses tegevjuhtkonnas hetkel muudatusi ei toimu.

Wallenium Grupp OÜ (www.wallenium.ee) on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb alates 1999-ndast aastast. Wallenium Grupp on Eesti suurim vaheseinu tootev ja müüv ettevõte, millele kuulub üle poole Eesti turust. Wallenium Grupi enimüüdud tooted on – VAL 90 (MDF profiilidest teisaldatavad vaheseinad), Modulare 92 (alumiinium profiilidest teisaldatavad vaheseinad) ja TK (täisklaasvaheseinad). Ettevõtte möödunud aasta käive oli 52,6 miljonit krooni ning seal töötab kokku 40 inimest. Wallenium Grupi 2005-nda aasta toodangust läks ekspordiks 54 protsenti ning riigiti – Soome, Lätti ja Leetu.

Puustelli Group OY (www.puustelli.fi) on Soome ettevõte, mis disainib, toodab ja müüb köögilahendusi ja kontorimööblit. Ettevõtte möödunud aasta käive oli 1,1 miljardit krooni. Puustelli Grupi Harjavalla tehases töötab 250 inimest.

AS Thulema (www.thulema.ee) on suuruselt Eesti teine kontorimööbli tootja. Ettevõtte möödunud aasta käive oli 86,2 miljonit krooni. Ettevõttes ja selle Kosel asuvas tehases töötab kokku 112 inimest. Thulema seeriamööbli käive kasvas möödunud aastal 24 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing