Neinar Seli alustas Tartusse uue ärikeskuse ehitamist

Erki Freiberg 08. märts 2006, 00:00

Tartu vana bussijaama krundile paigaldati eile piirdeaiad ja homme alustab ehitusettevõte Skanska uuele Estiko ärikeskusele vaialuse rajamist.

Estiko omanik Neinar Seli ei andnud ärikeskuse valmimisaja kohta välja veksleid.

"Las ehitajad lõpetava kõigepealt vaialuse ja siis saab täpsemalt rääkida ka ehituse lõpetamise tähtaegadest," lausus ta.

Kuigi ehituse peatöövõtja leidmiseks on välja kuulutatud hange, loodab Seli, et hoonekarp valmib selle aasta lõpuks, nii et järgmisel aastal saab jätkata sisetöödega.

Uus ärikeskus tuleb kuuekorruseline ja ligi 55 000ruutmeetrise üldpinnaga.

Kaubanduspindadele lisaks ehitatakse 700kohaline konverentsikeskus, 410kohaline hotell, ligi 500kohaline korrusparkla ja Lõuna-Eestis seni puuduv 750kohaline viie saaliga kobarkino. Sinna juurde veel bürooruumid, tervisekeskus ja restoran.

Kuigi ametlikult nimetatakse hoonet Tartu uue bussijaama juurdeehituseks, läheb see maksma ligi 60 korda rohkem kui mõni aasta tagasi valminud Tartu uus bussijaam.

Ärikompleks loodetakse valmis ehitada 670 miljoni krooniga.

Hoone suurt maksumust põhjendab Seli kapitaalsusega. "Selle hoone puhul pole tegemist mingi sandwich-metallkarkass hoonega, vaid betoonist ja kivist tugeva ehitisega, mis kestab sajandeid ja on vääriline partner läheduses asuvale nõndanimetatud Plaskule," lausus ta.

Seli tunnistas, et nii suur investeering Tartu-sugusesse linna on suhteliselt riskantne, kuid ta loodab, et ettevõtmist saadab edu. "Eks risk muidugi on. See, kas omanik lõpuks ka ise ellu jääb või mitte, on iseküsimus. Aga maja jääb ikka alles," nentis ta.

Uuele ärikeskusele on leitud kaks ankurrentniku, kuid Seli ei soovinud täpsustada, kellega on tegemist.

Estiko Investeeringute tegevjuht Ain Tammvere, kes koordineerib uue ärikeskuse ehitust, andis mõista, et üks tulevasi põhirentnikke võib olla Rimi.

Tartu linna arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Karin Raid sõnas, et vana bussijaama piirkond areneb Tartus kõige tormilisemalt ja see pole ainuke hoone, mis sinna lähiajal ehitatakse. "Lisaks uuele ärikompleksile kerkib sinna piirkonda lähiajal näiteks 23korruseline Linnaehituse äri-ja kortermaja," lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing