Euroopa börsid: Soomes rallivad paberitootjad

08. märts 2006, 13:47

Helsingi börsil on täna väga tugevas hoos paberitootjad, kuna maailmas sektori kolmas UPM Kymmene Oyj lubas kasumi parandamiseks 11% oma tööjõust koondada.

3600 töötaja koondamisuudis on lennutanud asjaosalise aktsiat üles 5,9%, tasemeni 19,11 eurot. Tegemist on kõrgeima hinnatasemega pärast 2002. aasta juulikuud.

M-Real B-aktsia on tõusnud Helsingis 7,7% ja Stora Enso R-aktsia 5,8%.

UPM võib sulgeda kolm tehast ja vähendada ajalehepaberitootmist. Selle teguviisiga loodetakse tekitada aastas 200 miljonit eurot säästu.

Nõudlust ületava pakkumise tõttu on Euroopas paberihinnad viimase nelja aastaga kukkunud viiendiku võrra. Samas on kasvanud kulud energiale ja kemikaalidele.
Euroopa paberituru nõudluse mahuks hinnatakse 44,3 miljonit tonni, samas kui tootmisvõimsusi on tehastel 57,4 miljoni tonni eest.

Kui aastatuhandevahetusel ulatus UPMi tegevuskasumi marginaal 20 protsendini, siis nüüd on see kukkunud 3 protsendini.

„Nad on agressiivsemad, kui me arvasime. See on paberi hinnale ja kogu sektorile positiivne märk,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Roburi fondivalitseja Carl-Fredrik Lorenius.

„See on asi, mida me oleme oodanud. Tehaste kinnipanek on hea nii firmale kui ka kogu sektorile,” kordas Opstock Securities analüütik Henri Parkkinen.

Euroopa börside juhtivad indeksid on langenud täna viimase kolme nädala madalaima tasemeni.
Langust veab taas toorainesektori aktsiaid, andes käest aasta alguse suurt hinnatõusu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing