PM: Astelpajufirma plaanib marjatöötlemistehast

08. märts 2006, 07:43

Seni astelpajutooteid teenustööna valmistada lasknud firma Berry Farming kavandab Elva tee äärde tehast.

Berry Farmingu juhataja Aare Milleri sõnul otsib ettevõte endale tehase rajamiseks sobilikku välispartnerit, kes tagaks nii kindlad toodangu müügi kanalid kui ka tarviliku teadmistepagasi, kirjutab Postimees.

Huvi tehaseprojektis osalemise vastu on ilmutanud Prantsuse moositootja Meilleur Confiturier ning ka üks Saksa astelpajutoodete valmistaja.

Esialgse kava kohaselt pidanuks tehas valmima juba sel aastal, ent plaanide elluviimine on edasi lükkunud. «Oleme oma tehase rajamist pikalt edasi lükanud, sest korralikku tootmist ei saa panna käima silmad kinni,» tunnistas Miller. Sobiv krunt on Berry Farmingu omanikel, vendadel Ivar, Aare ja Raivo Milleril Tartu külje all Valga maantee ääres olemas.

Universaalsete seadmetega tehas ei toodaks Milleri kinnitusel pelgalt moose ja mahlu, vaid ka siirupeid, magustoidukastmeid ja püreesid. Piimatööstuste tarbeks saaks seal teha näiteks jogurti lisaainet. Ehkki baastooraineks oleks astelpajumari, saaks tehases Milleri kinnitusel teha ka segumoose ja -mahlu.

Tehase sisseseade läheb maksma 25–35 miljonit krooni, koos hoone ehitusega kulub 50–60 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing