Arvutiturg oli veebruaris tagasihoidlik

Enn Heinsoo 09. märts 2006, 00:00

Veebruarikuu oli oodatult tavapärasest väiksema läbimüügiga kuu. Suurema läbimüügiga Ordi ja Microlink tootsid arvuteid peaaegu ühepalju ning vastavalt 22 ja 28% vähem kui jaanuaris.

Microlinki tegevjuht Mait Rahi selgitas, et veebruari müügitulemused olid ootuspärased. Samas nentis ta, et käibekasvu võrreldes eelmise aastaga andis siiski sülearvutite müügi oluline kasv ning lisaseadmete müük.

ASi Ordi tegevjuht Ülle Kivirähk nentis samuti, et veebruar lihtsalt on üks madalama müügieduga kuid IT-turul.

"Ordi kasvatas siiski eelmise aastaga võrreldes oma tootmis- ja müügimahte. Eriti head meelt tunneme ka sülearvutite müügi üle, mis kasvas eelmise aastaga võrreldes ligi 70%," lisas ta.

GenNet Labi müügispetsialisti Urmas Kungla sõnul olid 80% veebruaris nende müüdud arvutitest mängu- ja graafikaarvutid. "On tunda, et viimasel ajal valitakse ka aina rohkem vaikseid ning töökindlaid masinaid, mis on igati hea näitaja," kommenteeris ta klientide eelistusi komplektivalikul.

8protsendiline tootmise suurenemine sündis peamiselt tänu turu suurematele tegijatele Ordile ja Microlinkile, kes tootsid vastavalt 314 ja 252 arvutit rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Samuti kasvatasid läbimüüki pisemad tootjad GenNet Lab ja Tigma, vastavalt 12 ja 161%.

Enamikule arvutifirmadest tõi tänavune veebruar kaasa hoopis suurema või väiksema languse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing