EPL: Maksu- ja tolliameti uueks juhiks saab Enriko Aav

09. märts 2006, 07:16

Täna kella 14 paiku kinnitab rahandusminister Aivar Sõerd ametisse maksu- ja tolliameti uue juhi.

Eesti Päevalehe andmetel saab selleks nn maksupolitsei juht Enriko Aav.

Veel eile oli maksu- ja tolli- ameti juhi konkursil sõelal lisaks Aavale ka riigiprokurör Raivo Sepp, kes oli väidetavalt algselt rahandusminister Aivar Sõerdi soosik. Eile kuulas aga riigikantselei juurde moodustatud komisjon kandidaadid ära ja otsustas ministrile kinnitamiseks esitada Aava. Päevalehe allikate andmetel toetab ka Sõerd komisjoni valikut.

Täna hommikupoolikul kooskõlastab Sõerd maksu- ja tolliameti uue juhiga töötingimused ning pärastlõunal kinnitab käskkirjaga tema ametisse.

Sõerd ega komisjoni liige, rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, ei soovinud komisjoni eilset otsust lähemalt kommenteerida. “Olen optimistlik. Arvan, et maksuamet saab hea juhi, kes suudab otsuseid langetada ja tagada maksuhalduri sõltumatuse,” ütles Sõerd ainult.

Eesti maksumaksjate liidu juhi Vello Vallaste sõnul tegi komisjon eile mõistliku otsuse, eelistades Aava Sepale. Tema hinnangul oli Aav parem kandidaat kui teised juhikonkursil osalenud maksu- ameti töötajad Avo Rõõmussaar ja Rainer Osanik. “Uus juht pidi tulema maja seest, see on selge,” ütles Vallaste.

Aav on Vallaste sõnul olnud maksuameti ja tolliameti liitumise juures. “See liidetud organisatsioon on õrn ja sinna ei tohiks mingit võõrast tüüpi väljastpoolt lasta,” ütles Vallaste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing