Puuetega inimeste sõbralikud ettevõtted saavad tunnusmärgi

09. märts 2006, 12:07

Sotsiaalministeeriumi teatel saavad puuetega inimesi värvanud ettevõtted sõbraliku tööandja märgi.

Välja on töötatud ka märk puuetega inimeste toel valmistatud toodetele, et tõsta omakorda tarbija teadlikkust.

Puuetega inimeste sõbraliku tööandja märk ja bränd antakse välja Eesti tööandjate keskliidu ja Eesti puuetega inimeste koja korraldatud ja sotsiaalministeeriumi rahastatud konkursi raames.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik autasustab homme Tööandjate keskliidu aastakonverentsil KUMUs puuetega inimeste sõbraliku tööandja konkursi võitjaid.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Janno Järve sõnul on tööandjatele puuetega inimese sõbraliku märgi andmisel mitu positiivset külge. ?Esiteks saame me tunnustada tööandjaid, kes on leidnud võimalused puuetega inimestele tööd pakkuda ja selleks ka vajalikke kohandusi teha, olgu see siis tööaja, tööruumide või töövahendite osas. Ühtlasi aitab see tõsta ka tööandjate teadlikkust puuetega inimestest kui heast potentsiaalsest tööjõust,? rääkis asekantsler.

Eesti tööandjate keskliidu poolt konkursi käivitamise eestvedajaks olnud rahvusvaheliste suhete juhi Eve Päärendsoni sõnul on konkursi eesmärgiks aidata kaasa tolerantsuse ja eelarvamuste vaba suhtumise levikule ühiskonnas. ?Sageli ei ole puuetega inimeste tööle võtmisel takistuseks mitte niivõrd füüsilised või töö iseloomust tulevad tegurid, vaid suhtumine,? ütles Päärendson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing