Ringkonnakohus tühistas Ess-soos turba kaevandamise loa

09. märts 2006, 15:48

Tartu ringkonnakohus rahuldas seltsingu Roheline Urvaste apellatsioonkaebuse ja tühistas Ess-soos turba kaevandamise loa, teatas kohus.

Uue otsusega tühistas ringkonnakohus Võrumaa keskkonnateenistuse 14. oktoobri 2002 korralduse. Nimetatud korraldusega otsustati anda OÜ-le Ketal Võru luba vähelagunenud turba kaevandamiseks Võrumaal Urvaste vallas Ess-soo maardlas.

Ringkonnakohus mõistis keskkonnateenistuselt seltsingu kasuks välja menetluskulud 7520 krooni.

Ringkonnakohus leidis, et vaidlustatud korralduse tegemiseks ei olnud keskkonnateenistusel piisavalt informatsiooni ning seetõttu on korraldus kaalutlusvigadega ja õigusvastane.

Ringkonnakohus leidis, et korralduses puuduvad kaalutlused selle kohta, kas prognoositavad kaevandamise kahjulikud mõjutused on (või ei ole) suuremad kui saadav kasu ning kas kaevandamine tekitab keskkonnale olulist kahju.

Kohus nõustus Rohelise Urvaste seisukohaga, et kaevandusloas puuduvad ka kaalutlused, mille alusel keskkonnateenistus ei pidanud vajalikuks keskkonnamõjude hindamise läbiviimist. Kohus leidis, et kuna keskkonnamõjude hindamiseks ei olnud piisavalt andmeid, oleks pidanud keskkonnateenistus nõudma keskkonnamõju hindamise läbiviimist.

Samas ei nõustunud kohus seltsingu seisukohaga, et kaevandusloa väljaandmiseks puudus kohaliku omavalitsuse seisukoht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing