Äriidee Bondi-filmist

Pille Rõivas 10. märts 2006, 00:00

Lasnamäe gümnaasiumi abituriendid Anna Afanasjeva ja Aleksei Vjunov teevad teist aastat õpilasfirmat. Sel aastal müüvad nad erilisi pastakaid, mis kirjutamisel muudavad värvi, tundide jooksul kirjutatud tekst kaob või kirjutab üldse nähtamatut kirja, mis on nähtav vaid ultraviolettvalgusel.

Äriidee õpilasfirma Eldorado II tarvis said noored James Bondi filmist. "Bondi-filmides on huvitavaid asju ning taolisi pastakaid me Eestis müügil pole näinud," rääkis Aleksei. Pastakad telliti osadena, süsi Itaaliast ja muud osad Venemaalt, mis tuli hiljem ise kokku panna. Tellimine oli lihtne, sest internetis on vajalik info olemas ja kergesti leitav. Tellitud kogus oli väga väike ja pastaka omahind kujunes üpris kõrgeks - veidi üle 100 krooni.

Müügihind on muutuv, sõltub laadast ja ostjast. "Hind on 130-170 krooni, mis sõltub ka ostja tingimisoskusest," selgitas Aleksei. Praeguseks on käive veidi üle 2000 krooni ja müüa on veel üle poole pastakatest.

Töökorraldus on jagatud nii, et Anna uurib välja laadainfo ja Aleksei tööks on arvete ja rahaga tegelemine, ka raamatupidamine, mille juhendid on antud Junior Achievement (JA) Arengufondist kaasa. Õpilasfirma on osa JA majandusõppe programmist, mis vältab ühe aasta.

Noored on leidnud müüginipi. "Selgitame, et neil on seda pastakat vaja. Nagu Bill Gates sisestas inimestele, et nad ei saa arvutita hakkama, kuid selleks on vaja tema leiutatud Windowsi süsteemi," lisas Aleksei.

Kui kaduva tindiga pastakat soovitakse pettusteks kasutada, näiteks lepingu allkirjastamiseks, jääb leping ikka kehtima, sest ka suusõnalised lepingud on kehtivad. "See kuulub tsiviilõiguse valdkonda ja lahendatakse tsiviilkohtus," ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Tuuli Härson. Kirjutamisest jääb järele surumisjälg ning kindlasti ka keemiline koostis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing