Euroopas tõusupäev

Raivo Sormunen 10. märts 2006, 00:00

Kui viimastel päevadel olid Euroopa börsidel meeleolud mornid ning räägiti muudkui ettevõtete kahanevast kasumikasvust, siis eile on turuosaliste tuju juba kardinaalselt muutunud.

Euroopa ettevõtete aktsiate liikumist laialt kajastav Dow Jones Stoxx 600 indeks oli pärastlõunaks kosunud 0,7% ning jõudnud 327,21 punktini.

"Euroopa aktsiate fundamentaalnäitajad on head. Tugev majandus, head kasumid ja positiivsed väljavaated muudavad aktsiaid atraktiivseteks," ütles Bloombergile KBC Asset Management fondivalitseja Dirk Thiels.

"Ettevõtted on heas vormis. Nende võlakoormad on madalad ja rahavood tugevad," lisas Lombard Odier Darier Hentsch fondivalitseja Xavier Lagrandie.

Kõik see on kardinaalsem möödunud paarist päevast, mil turul toimuvat kommenteeriti hoopis negatiivsel toonil ning rõhutati seda, et ettevõtete käesoleva aasta kasumikasvud ei saa möödunud aasta omadele ligilähedalegi.

Päeva tegija on Euroopas olnud regiooni suurim jaemüügifirma Carrefour, mille aastakasum (1,81 miljardit eurot) ületas nii aasta varasema tulemuse kui ka analüütikute keskmisi ootusi.

Aktsia on õhtuks rallinud 4,4% ja jõudnud 42,01 euroni.

Turgu toetas ka luksusautode tootja BMW, kelle möödunud aasta kasum jäi hoolimata terase ja naftahinna tõusnud kulust vaid 0,1% alla 2004. aasta tulemusele. Analüütikuid positiivselt üllatanud tulemus tõstis aktsiat protsendi, tasemeni 39,54 eurot.

Samuti avaldas üle ootuste head aastatulemused kindlustusselts Royal & Sun Alliance Insurance Group Plc.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing